III liga. Rezerwy wchodzą do gry. Na początek trudny rywal

Kaszpir  -  7 sierpnia 2021 09:18
0
1069

W niedzielę o godz. 12:00 rezerwy Górnika Zabrze zainaugurują ligowy sezon. W pierwszym spotkaniu „Trójkolorowi” zmierzą się z trudnym rywalem, jakim jest zespół Pniówka Pawłowice. 

Mamy jeszcze w pamięci rywalizację obu zespołów w końcówce poprzedniego sezonu. Zabrzanie zmierzyli się z Pniówkiem na stadionie im. Ernesta Pohla, gdzie po bardzo dobrym i zaciętym meczu zwyciężyli 2:1. Kilka dni później doszło do rewanżu w rozgrywkach pucharowych i tam góra byli przeciwnicy.

Obecnie zabrzańskie rezerwy, to już zupełnie inna drużyna. Z zespołu odeszła cała grupa zawodników tworzących trzon zespołu. Adrian Dzidzic, Bartosz Neugebauer, Jan Flak, Kamil Lukoszek, Bartłomiej Korbecki, Jakub Szymański, czy Bartosz Baranowicz dziś są już w innym miejscu. Trener Marcin Prasoł jest w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. Jego następcą został Piotr Gierczak. Akurat tutaj jest kontynuacja pracy, ponieważ Gierczak był asystentem Prasoła w poprzednim sezonie, a wcześniej sam prowadził drugą drużyną Górnika.

Nasi rywale podobnie jak w poprzednich rozgrywkach mierzą w czołowe miejsca w tabeli. Zespół nie został mocno osłabiony, pozyskano również kilki ciekawych zawodników. Co ciekawe na tydzień przed startem sezonu, oba zespoły rozegrały mecz sparingowy. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Pniówek, który po golu Spratka zwyciężył 1:0. Wierzymy, że nasz zespół udanie zrewanżuje się już w najbliższą niedzielę.

Górnik II Zabrze – Pniówek Pawłowice, niedziela 8 sierpnia, godz. 12:00. Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments