III liga. Górnicze rezerwy wchodzą do gry. Na początek Ślęza

Kaszpir  -  5 sierpnia 2022 18:05
0
1326

Po niemal dwumiesięcznej przerwie startują III-ligowe zmagania. Górnicze rezerwy rozpoczną je od wyjazdowego spotkania ze Ślęzą Wrocław. W rozgrywkach uczestniczyć będzie 18 zespołów, które rywalizować będą w 34. kolejkach ligowych. Rozgrywki rozpoczną się 7-8 sierpnia, zakończą natomiast 17 czerwca. W nadchodzącym sezonie w Grupie 3. wystąpi: 8 drużyn ze Śląskiego ZPN, 4 drużyny z Lubuskiego ZPN, 3 drużyny z Opolskiego ZPN, 3 drużyny z Dolnośląski ZPN. Nowymi zespołami będzie troje beniaminków: KS Polonia Nysa (Opolski ZPN), Raków II Częstochowa (Śląski ZPN), Stilon Gorzów Wielkopolski (Lubuski ZPN).

Wracając do naszego zespołu, Górnik poprzedni sezon zakończył z dorobkiem 52. punktów i uplasował się na siódmym miejscu w tabeli. W końcówce sezonu nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej. Oddelegowanego do „jedynki” Piotra Gierczaka zastąpił Arkadiusz Przybyła. Ten sam szkoleniowiec przygotowywał drużynę do sezonu 2022/23, w którym oczywiście będzie ją prowadził. W letniej przerwie „Trójkolorowi” rozegrali sześć sparingów. Odnieśli w nich 4 zwycięstwa, jeden mecz zakończył się remisem i w jednym lepsi byli rywale.

Sparingi Górnika II Zabrze:

  • Banik II Ostrava – Górnik II Zabrze 1:1 (Eizenchart)
  • Ruch Zdzieszowice – Górnik II Zabrze 3:6 (Wąsik x 2, Juritka, Ściślak, Liszka, Pawlak)
  • Górnik II Zabrze – GKS II Tychy 5:0 (Surowiec, Wodecki (k), Wąsik, Rostkowski, Joachim)
  • Górnik II Zabrze – Raków II Częstochowa 1:0 (Wodecki)
  • Górnik II Zabrze – Rozwój Katowice 2:1 (Korbecki, Ściślak)
 

Przypominamy tradycyjnie, że mecze drugiej drużyny Górnika można obstawiać u naszego partnera Superbet.

 


Wrocławianie w sezonie 2021/22 zdobyli aż 69. punktów i ze stratą ośmiu zajęli ostatecznie drugą lokatę. W obecnym, jak możemy przeczytać na stronie rywala, przed drużyną nie postawiono konkretnych celów. Ma ona po prostu walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. 

W potyczkach z „Trójkolorowymi” lepsi byli piłkarze Ślęzy. Zespół z Dolnego Śląska zdobył na naszej drużynie cztery „oczka”. W Zabrzu Górnik uległ 0:2, natomiast rewanż zakończył się wynikiem 1:1. Wierzymy, że w sobotę „Trójkolorowi” zdołają coś ugrać we Wrocławiu, choć według Superbet faworytem pozostają gospodarze.

 

Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze; sobota 6 sierpnia, godz. 17:00. Centrum Piłkarskie Ślęza Wrocław – Kłokoczyce, ul. Zakrzowska 3.


Ważnym elementem kampanii jest także współpraca z wybranymi Klubami z tego poziomu rozgrywek. Jeśli rozbudowana oferta na niższe ligi piłkarskie jest dla Was ciekawa, a nie macie jeszcze konta u naszego partnera, to jest to dobry moment na założenie konta w Superbet.

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ Górnik Zabrze/ Ślęza Wrocław
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments