II drużyna Górnika przegrywa z Falubazem. Dobry występ Konrada Nowaka

Torcidos  -  15 kwietnia 2017 15:40
0
3542

Wielka sobota nie dla rezerw Górnika. Podopieczni Józefa Dankowskiego przegrali w Mikulczycach z Falubazem Zielona Góra 0:1.

To był mecz do jednej bramki. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi, a sytuacji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Dlatego też kluczowym momentem tego spotkania była akcja gości w 16 minucie, kiedy to Albert Cipior zdobył jedyną bramkę, dającą Falubazowi trzy punkty.

– Był to mecz walki. Piłkarze na boisku byli nieustępliwi i walczyli o każdy metr boiska. Nam się niestety przytrafił jeden błąd, który dał przeciwnikom zwycięstwo. Jestem jednak zadowolony z postawy zespołu w drugiej, bo dążyliśmy do wyrównania – skomentował na gorąco przebieg spotkania Józef Dankowski, trener II drużyny Górnika.

W kadrze meczowej, na mecz z Bytovią Bytów Marcin Brosz nie znalazł miejsca dla Adama Dancha, Rafała Kosznika i Dawida Plizgi. Żaden z nich nie pojawił się również na meczu II drużyny. Z „weteranów” mogliśmy zobaczyć jedynie Aleksandra Kwieka, który w zespole pełni rolę kapitana.

Mogliśmy natomiast zobaczyć w akcji Konrada Nowaka. Wracający po ciężkiej kontuzji „Kondziu” zagrał już tydzień temu w spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice, gdzie pojawił się na boisku na ostatnie pół godziny. W sobotnim spotkaniu grał już od początku drugiej połowy i był zdecydowanie najlepszym piłkarzem Górnika. Dwukrotnie nawet był bliski strzelenia gola, ale najpierw minimalnie uderzał obok słupka, a potem piłka po jego efektownym strzale z powietrza niewiele przeleciała nad bramką gości.

Górnik II Zabrze – Falubaz Zielona Góra 0:1 (0:1)
0:1 – Cipior, 16′

Górnik II Zabrze: Kuchta– Pieczur, Dyląg, Gruszka, Lasik –Pikul(80′ Kulanek), Kwiek, Teichman, Trubeha(77’Stryjakiewicz) – Wajsak, Żagiel(46’Nowak)

Rezerwowi: Michalski – Nowak, Kulanek, Konieczny, Stryjakiewicz
Trener: Józef Dankowski

Żółte kartki: Wajsak, Dyląg