Igor Angulo trafi do Galerii Sław?

W.  -  14 czerwca 2019 10:38
0
5351

Czy na koronie stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu znajdzie się miejsce dla Igora Angulo? Hiszpan w ciągu trzech lat stał się ikoną współczesnego Górnika Zabrze. 35-letni napastnik w biało-niebiesko-czerwonych barwach rozegrał 117 spotkań, zdobywając w nich 72 gole.

Sympatycy czternastokrotnego mistrza Polski coraz częściej dopominają się, aby podobizna zawodnika pojawiła się na koronie Areny Zabrze w gronie najznamienitszych zawodników reprezentujących klub z Roosevelta 81 w jego 71-letniej historii. Pierwsze kroki w kierunku realizacji pomysłu podjęło pod koniec maja 2019 roku Stowarzyszenie Socios Górnik, kierując do klubu pismo, będące odpowiedzią na liczne głosy napływające ze strony kibiców, którzy apelowali o powiększenie Galerii Sław do 26. zawodników, a tym samym o uhonorowanie baskijskiego zawodnika, którego gole pomogły w powrocie do Ekstraklasy, zajęciu czwartego miejsca premiowanego powrotem do europejskich pucharów po niemal 23 latach, jak również poprowadziły Angulo do zdobycia tytułu króla strzelców Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019.

Władze Socios, będące pomysłodawcą oraz sponsorem Galerii Sław zadeklarowały chęć pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem i montażem na Arenie Zabrze tablicy z podobizną, oraz opisem piłkarza. Opublikowana w mediach społecznościowych treść pisma spotkała się z ponowną aprobatą ze strony kibiców, którzy są entuzjastami przyznania  Hiszpanowi należytego miejsca w Galerii Sław. Jednocześnie pojawiły się także głosy, że warto z pomysłem i uhonorowaniem piłkarza poczekać, aż do momentu zakończenia przez Igora kariery, wówczas będziemy mogli ocenić cały dorobek pochodzącego z Bilbao napastnika.

Na to jednak się nie zanosi. Kontrakt Igora obowiązuje, do końca czerwca 2020 roku, ale jak zapewnia ulubieniec zabrzańskiej publiczności, przeżywa on w Polsce najlepszy czas w swojej dotychczasowej karierze i pragnie kontynuować swą karierę przy Roosevelta, znacznie dłużej niż przewiduje to obecny kontrakt. Być może pod okiem bramkostrzelnego zawodnika w przyszłości szkolić będą się młodzi adepci piłki nożnej, dla których Igor jest idolem oraz wzorem godnym naśladowania. Przypominamy, że na ten moment występujący z numerem 17. zawodnik zajmuje dziewiąte miejsce w gronie najlepszych strzelców w historii Górnika Zabrze, plasując się w gronie tak znamienitych postaci jak Włodzimierz Lubański, Ernest Pohl czy Erwin Wilczek.

1. Włodzimierz Lubański – 288 goli
2. Ernest Pohl – 269 goli
3. Erwin Wilczek – 126 goli
4. Zygfryd Szołtysik – 124 gole
5. Edward Jankowski – 102 gole
6. Ryszard Cyroń – 100 goli
7. Roman Lentner – 86 goli
8. Jerzy Musiałek – 76 goli
9. Igor Angulo – 72 gole
10. Jan Urban – 68 goli

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments