Igor Angulo nominowany do nagród za sezon 2018/19

Kibic  -  7 maja 2019 14:56
0
3041

Piłkarscy eksperci wybrali piłkarzy i trenerów nominowanych do nagród za kończący się sezon LOTTO Ekstraklasy. Kapituła obradowała w siedzibie nc+. Laureatów poznamy 20 maja na Gali Ekstraklasy. Wśród nominowanych w dwóch kategoriach znalazł się zawodnik Górnika Zabrze – Igor Angulo.

Nominowane zostały po trzy osoby z każdej kategorii.

Bramkarz
Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk)
Frantisek Plach (Piast Gliwice)
Pavels Steinbors (Arka Gdynia) 

Obrońca
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa)
Filip Mladenović (Lechia Gdańsk)
Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice) 

Pomocnik
Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk)
Andre Martins (Legia Warszawa)
Joel Valencia (Piast Gliwice) 

Napastnik
Igor Angulo (Górnik Zabrze)

Carlitos (Legia Warszawa)
Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)

Zwycięzców w powyższych kategoriach wybrali w tajnym głosowaniu członkowie kapituły. Każdy z tego grona mógł przyznać nominowanym 5, 3 oraz 1 punkt. W przypadku remisu o zwycięzcy zadecyduje najwyższa liczba otrzymanych „piątek”. Wyniki głosowania pozostaną tajne aż do ceremonii wręczenia nagród na Gali Ekstraklasy.

Trener Sezonu
Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)
Michał Probierz (Cracovia)
Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk)

W kategorii „trener sezonu” kapituła ostatecznego wyboru dokona po ostatniej kolejce sezonu. 

Piłkarz Sezonu
Igor Angulo (Górnik Zabrze)

Andre Martins (Legia Warszawa)
Filip Mladenović (Lechia Gdańsk)
Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice)
Joel Valencia (Piast Gliwice)

Wyboru Piłkarza Sezonu dokonają tak jak dotychczas, wszyscy zawodnicy LOTTO Ekstraklasy. Głosy oddadzą korespondencyjnie na pięciu nominowanych przez kapitułę graczy. Warunkiem jest brak możliwości głosowania na siebie lub na kolegę z drużyny.

W skład tegorocznej kapituły weszli przedstawiciele mediów na co dzień aktywnie zaangażowani w rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Oprócz dziennikarzy znaleźli się w niej także przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i Ekstraklasa Live Park. W kapitule znaleźli się: Paulina Czarnota-Bojarska (przewodnicząca), Krzysztof Marciniak (Canal+), Andrzej Twarowski (Canal+), Michał Zawacki (Eurosport), Maciej Iwański (TVP), Tomasz Włodarczyk (Przegląd Sportowy), Przemysław Pawlak (Piłka Nożna), Adam Godlewski (Sport), Stefan Szczepłek (Rzeczpospolita), Sebastian Staszewski (Sport.pl), Marek Wawrzynowski (WP), Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu), Mikołaj Wójcik (Fakt), Andrzej Janisz (Polskie Radio), Wojciech Bajak (Ekstraklasa S.A.), Marcin Serafin (Ekstraklasa Live Park).

Źródło: Ekstraklasa S.A.
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments