Hubert Kostka: Czy w Zabrzu nie ma utalentowanej młodzieży?

Milo  -  24 lutego 2016 12:14
0
1728
kostka

75-letni Kostka miał być jednym z gości niedzielnych Wielkich Derbów Górnego Śląska, ale z powodu choroby został w domu w Raciborzu-Markowicach. Przegrane przez Górnika 0-2 spotkanie z Ruchem oglądał razem z kolegami. – Osobiście uważam, że zdołają się utrzymać, ale perspektywa tego zespołu nie jest różowa – mówi Hubert Kostka, legendarny bramkarz Górnika Zabrze.

Jak podobało się niedzielne spotkanie?

Hubert Kostka: – Ruch wygrał zasłużenie, będąc lepszą drużyną i prezentując się nieźle taktycznie. Górnik szarpał się w sieci, którą założył mu przeciwnik. W zespole z Chorzowa widać jakąś myśl. Widać też, że gra tam wielu młodych zawodników. Ze znajomymi zastanawiałem się, czy w Zabrzu nie ma utalentowanej młodzieży? Ruch stawia na takich graczy. Nie tylko walczą i biegają, ale też mają już jakieś umiejętności. Do tego dochodzą doświadczeni gracze, jak Surma, Iwański czy Podgórski, którzy potrafią narzucić odpowiedni styl gry. W Ruchu potrafią zrobić odpowiednią robotę. Nie ma pieniędzy, więc sprowadzają doświadczonych graczy plus jest zdolna młodzież

Jak Kostka ocenia postawę zabrzan, którzy w kiepskim stylu rozpoczęli rundę wiosenną?

Ameryki nie odkryję. W Górniku brakuje indywidualności. Nie ma zawodnika, który byłby w stanie pokierować grą zespołu. Za dużo w tym wszystkim jest chaosu. Nie ma też napastnika, który potrafiłby wykończyć akcję. Drużyna uzależniona jest od gry Gergela. Jeśli on gra, to zespołowi idzie dobrze, jeśli nie, to są kłopoty, a że jest teraz w nie najlepszej formie, no to są problemy.

Jak będzie w kolejnych meczach? Przed zespołem trenera Leszka Ojrzyńskiego w najbliższych dniach trudne spotkania ze Śląskiem na wyjeździe i Lechem u siebie. 

– Byłbym ostatnim, który mógłby coś doradzić. Nie mam kontraktu z klubem, nie wiem co robią. Są ludzie, którzy tym wszystkim kierują i to oni powinni znaleźć odpowiedź na to pytanie. Na pewno jednak jest kryzys. Na siedem kolejek przed końcem rundy zasadniczej Górnik jest przecież na ostatnim miejscu, a schody rozpoczną się dopiero potem, w tych siedmiu dodatkowych spotkaniach, gdzie będzie walka o być albo nie być. Górnik dotychczas nie grał w takich meczach. Osobiście uważam, że zdołają się utrzymać, ale perspektywa tego zespołu nie jest różowa.

Źródło: interia.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments