Horror w Rybniku – ROW znów liderem! Porażka GKS-u

Spark  -  29 maja 2013 20:52
0
928

row_rakow_1213
Po niesamowicie emocjonującym meczu ze zwrotami akcji ROW Rybnik pokonał przed własną publicznością Chrobry Głogów 4:3. Rybniczanie dzięki tej wygranej odzyskali pozycję lidera II ligi zachodniej. Swój mecz  na zapleczu Ekstraklasy przegrał natomiast GKS Katowice, który na wyjeździe uległ Olimpii Grudziądz 1:2.

Katowiczanie przegrali w Grudziądzu z Olimpią i zostali przez nią wyprzedzeni w ligowej tabeli. Gole dla gospodarzy strzelili Gawęcki przed przerwą oraz Rogalski w drugiej połowie. Kilka minut przed końcem honorową bramkę dla GieKSy zdobył Goncerz. Katowiczanie spadli na 11. lokatę w tabeli i raczej trudno będzie im wrócić do jej górnej „połówki”.

Niesamowite spotkanie zobaczyli kibice w Rybniku. ROW po upływie nieco ponad 20 minut prowadził już dwiema bramkami za sprawą strzałów Muszalika i Kosteckiego. To nie załamało gości, którzy jeszcze przed przerwą strzelili kontaktowego gola. W przeciągu kwadransa drugiej połowy Chrobry nie tylko zdołał wyrównać, ale wyszedł nawet na prowadzenie! Po niecałych 120 sekundach znów był remis za sprawą Wieczorka. Końcówka spotkania to wielkie emocje i ataki rybniczan. Miejscowych sympatyków uradował Kostecki, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zanotował swoje drugie trafienie i zapewnił swojej drużynie trzy punkty oraz pozycję lidera! Teraz ROW czekają już tylko trzy mecze wyjazdowe i wszystko jest w rękach, a raczej nogach i głowach, podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Drzwi do I ligi są już otwarte i trzeba po prostu przez nie przejść.