Historia naszego forum, które ma prawie 10 lat. „Trzapki” z głów (galeria)

Spark  -  6 lipca 2013 07:57
0
1282

forum1
Niektórzy znają się ze szkoły, z pracy, z osiedli, ale wielu zawarło nowe znajomości właśnie poprzez forum. Niedługo będzie one obchodziło swoje 10-te urodziny, dlatego postanowiliśmy przypomnieć, jak się to wszystko zaczęło.

15 grudnia 2003 roku, dokładnie o godzinie 16.48, wystartowało Forum Kibiców Górnika Zabrze. Na początku było miejscem dyskusji wąskiej grupy sympatyków „Trójkolorowych”, która bardzo szybko się poszerzała. Na starcie wyglądało ono tak:

Trzeba zaznaczyć, że fora dyskusyjne raczkowały i tematów na naszym było niewiele w porównaniu do tego, z czym mamy do czynienia obecnie. Fani „Trójkolorowych” na forum integrowali się coraz bardziej. To też pozwalało nam jako kibicom rozwijać się pod każdym względem. Skonsolidowały się FC, była wymiana zdań, pojawiało się mnóstwo pomysłów, które wprowadzaliśmy w życie – te realne, a nie wirtualne.

Wraz z upływem czasu nasze forum posiadało coraz większą liczbę tematów, a ilość użytkowników stale rosła. O niektórych krążyły nawet legendy, bo nikt ich nie widział, nikt ich nie znał, ale na forum robili tyle szumu, że hej. Na wyjazdach często były i są poruszane tematy z forum, wypowiedzi na nim zamieszczone oraz wypowiadane nicki użytkowników.

Rosła też liczba działów, a obecnie można na forum znaleźć praktycznie tematy dotyczące wszystkiego. Młodsi użytkownicy tego nie pamiętają, ale swego czasu był dział „Hasiok” (tłumacząc na polski język – śmietnik), gdzie każdy mógł pisać o byle głupocie i wiadomo było, że będzie w nim bałagan. Głupie tematy i posty zakładane przez użytkowników również lądowały w Hasioku.

Moderatorzy mieli coraz więcej roboty, ponieważ wielu użytkowników nie przestrzegało pewnych norm, dlatego trzeba było przypomnieć niektórym regulamin, który można było przeczytać przed zalogowaniem. Niektórym przydałoby się go przeczytać przynajmniej kilka razy.

Obecnie przeglądać forum mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy, a pierwsze pięć postów wymaga akceptacji ze strony administracji, co pozwala uniknąć głupich tekstów oraz spamu. Z tego powodu mamy też zarejestrowanych na forum wielu dziennikarzy, którzy regularnie czytają o czym piszą kibice. Czasy się zmieniają, dlatego warto się dwa razy zastanowić, co się napisze. Nie trzeba wspominać, że forum regularnie jest odwiedzane przez pracowników klubu oraz piłkarzy. Nigdy nie wiadomo, kto kryje się pod jakim nickiem.

PAMIĘTAJ !!! JAKO KIBIC GÓRNIKA ZABRZE – REPREZENTUJESZ NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONY W HISTORII POLSKIEJ PIŁKI KLUB. WIELU LUDZI CZYTAJĄC TWOJE WYPOWIEDZI W PEWIEN SPOSÓB WYRABIA SOBIE OPINIĘ O KLUBIE I JEGO KIBICACH.

Obecnie nasze forum wygląda tak, jak na zdjęciu poniżej. Rekordowa liczba osób online to 500. Było to po przegranym meczu z Polonią Warszawa i spadku z ekstraklasy.

Poniżej prezentujemy kilka najzabawniejszych tekstów w historii naszego forum:

– Co trzeba zrobić, aby zostać adminem?
odpowiedź: – Kandydat na admina musi się z rozpędu pier…ąć czaszką w filary zegara na stadionie tak, żeby ten zaczął działać. Jeszcze jakieś pytania?

– Jak się niema trzapki, to trzeba kupić jak najszybciej.

– Mam pytanie: jeśli stadion by został zamknięty na jeden mecz, to jak mam karnet to wejdę czy nie???

– Z tematu: „Sposoby nie pójścia do szkoły”: – jak niy mogesz zostać w doma to polecom bana/bus tour. Obierosz sie trasa i jedziesz zwiedzać.

– Z tematu: „Samochody – jaki wybrać?” – bo hond civic (w dodatku coupe) za dużo jeździ;D pozatym carisma jest ślicznym autem:)
odpowiedź: – To znajdź sobie chłopaka bo za dużo chłopaków chodzi z dziewczynami heheh.

–  witam jedzie ktoś od was na Śląski klasyk??
odpowiedź: – Nie, płyniemy promem.

– Z tematu: „Prawo Jazdy – Kursy , Egzaminy , Przepisy , Sytuacja na drodze!” – No ja egzamin mam 28 kwietnia. Pierwszy raz. Jakieś porady?
odpowiedź: – Sprzęgło będziesz miał po lewej stronie.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: gornikforum.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments