Henryk Kasperczak: Zmodernizowany stadion w Zabrzu to będzie diamencik

Luq  -  18 września 2013 08:39
0
733

stadion05_sierpien_2013
Jestem przekonany, że drużyna Górnika Zabrze na koniec sezonu osiągnie bardzo wysoką lokatę – mówi w rozmowie z Roosevelta81.pl trener Henryk Kasperczak, który oglądał poniedziałkowy mecz z Zagłębiem Lubin i był pod wrażaniem gry „Trójkolorowych” w pierwszej połowie spotkania, a także modernizowanego stadionu. 

Roosevelta81.pl: Jak Pan oceni grę Górnika przeciwko Zagłębiu?

Henryk Kasperczak:Fantastyczna była w ich wykonaniu pierwsza połowa spotkania, natomiast bramka Piecha, może nawet strzał życia, nie wpłynęła dobrze na zespół Górnika. Chociaż po przerwie były jeszcze przebłyski dobrej gry, ale to już nie było to samo, co w pierwszej odsłonie. Trzeba się cieszyć ze zwycięstwa i życzyć Górnikowi, żeby grał przez pełne 90 minut w takim stylu, jak w pierwszej połowie.

Na co stać Górnika w obecnym sezonie?

To, co się w klubie robi, jak się tutaj pracuje, a widziałem to niezwykle dokładnie, ponieważ miałem w Zabrzu staż z trenerami i obserwowaliśmy pracę Górnika w codziennym treningu, to jestem przekonany, że drużyna będzie prezentowała bardzo dobry poziom, a na koniec sezonu osiągnie bardzo wysoką lokatę. Zespół szczególnie dobrze prezentuje się w kombinacyjnych akcjach ofensywnych. Oczywiście są braki, ale ogólnie, jeśli będą kontynuować ciężką pracę, to na pewno Zabrze nie będzie się wstydziło tej drużyny.

Wyróżniłby Pan któregoś z zawodników?

Kilku graczom należą się pochwały. Byłem kiedyś pomocnikiem i mogę pozytywnie wypowiedzieć o weteranie Sobolewskim, który „harował” aż miło, podobnie mocno pracowali Mączyński z Przybylskim. Może jedynie w przodzie brakuje takiej typowej „dziewiątki”. Zachara jest zawodnikiem ruchliwym i bardziej pasowałby do gry w ustawieniu z dwójką napastników. Po prostu nie jest typowym środkowym atakującym. Zespół jednak dobrze wyglądał jako kolektyw. Może fizycznie troszkę słabiej po przerwie, ale ta postawa w drugiej połowie wynikała właśnie z tego, że Górnik stracił bramkę, a rywale zaczęli grać lepiej.

Jak się Panu podoba modernizowany stadion?

Fantastycznie. Jak będzie w całości wykończony, to będzie „cudo”, taki diamencik miasta Zabrza, tylko później trzeba go będzie wypełnić kibicami.

Jest to według Pana realne?

Myślę, że tak, bo Górnik zawsze miał wielki potencjał kibicowski. Czas pokaże, ale, jeśli zespół będzie grał tak dobrze, to zapełnienie nowego stadionu jest realne.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments