Gwarek Tarnowskie Góry – Górnik II Zabrze 1:2

W.  -  4 maja 2019 21:00
0
4138

W 27. kolejce III ligi rezerwy Górnika Zabrze zmierzyły się w wyjazdowym meczu
z Gwarkiem Tarnowskie Góry, pokonując gospodarzy 1:2 (0:1). Dla „Trójkolorowych” bramki zdobyli Dariusz Kamiński w 9. minucie spotkania oraz w 86. minucie z rzutu karnego losy pojedynku rozstrzygnął Maciej Ambrosiewicz. Gospodarze odpowiedzieli cztery minuty później również po rzucie karnym, którego egzekutorem był reprezentujący niegdyś barwy Górnika i bardzo dobrze znany sympatykom czternastokrotnego mistrza Polski Dawid Jarka, ale straty bramkowej Gwarek odrobić już nie zdołał.

W meczu zobaczyliśmy kilku graczy z pierwszej drużyny Górnika. Na boisku pojawił się Tomasz Loska, Maciej Ambrosiewicz oraz Daniel Liszka, którzy we wczorajszym spotkaniu przeciwko Wiśle Kraków nie otrzymali od Marcina Brosza szansy na grę. Po tym spotkaniu podopieczni Piotra Gierczaka mają 44 punkty, co daje im piąte miejsce w tabeli, ze stratą 19. punktów do liderującego Górnika Polkowice. Na czwartym miejscu plasuje się pokonany dzisiaj przez górników Gwarek Tarnowskie Góry, do którego zabrzanie tracą dwa oczka.
W następnej kolejce rezerwy czeka kolejne spotkanie wyjazdowe, tym razem zespół pod  wodzą Piotra Gierczaka zawalczy o punkty z Ruchem Radzionków. Mecz rozegrany zostanie 11 maja o godzinie 17:00.

Gwarek Tarnowskie Góry – Górnik II Zabrze 1:2 (0:1)

0:1 – Kamiński 9′