Grzegorz Bonin: „Zabrakło szczęścia i precyzji”

kamres  -  5 marca 2013 08:42
0
1305

bonin
Grzegorz Bonin na razie nie błyszczy po powrocie do Górnika, choć w starciu z Jagiellonią miał okazję by zdobyć przynajmniej jedną bramkę. – W końcówce miałem szansę na wyrównanie, ale niestety zabrakło szczęścia i precyzji – żałuje pomocnik „Trójkolorowych”.

Bonin w meczu z „Jagą” pojawił się na boisku chwilę po przerwie, zmieniając Michała Bembena. – Pierwszą połowę trochę przespaliśmy, straciliśmy dwa gole i później ciężko było odrobić straty. Wprowadzenie mnie na boisko było manewrem taktycznym. Trener chciał zastosować wariant bardziej ofensywny. Coś się ruszyło, ale to nie było to, czego oczekiwaliśmy – przyznaje popularny „Boniek”. – Szkoda zwłaszcza straconych bramek. Pierwsza była dość przypadkowa, wiadomo, może się zdarzyć, lecz drugą „dostaliśmy” po stałym fragmencie gry.

Pomocnik miał dwie doskonałe okazje, aby zmienić rezultat meczu. W pierwszej biegł już sam na bramkę i... – Piłka nie zrobiła kozła jakiego oczekiwałem, zanim opanowałem sytuację, doścignęło mnie już trzech zawodników i było po akcji. W końcówce też miałem szansę na wyrównanie, ale niestety zabrakło szczęścia i precyzji – tłumaczy.

Przy Roosevelta od początku rundy najwięcej zastrzeżeń jest do skuteczności pod bramką rywali. – Bardzo dużo nad tym pracujemy – podkreśla Bogdan Zając, asystent trenera Nawałki. – Gdybyśmy mieli zawodników tak skutecznych, że z każdej pozycji strzelaliby gole, to obawiam się, że już w naszym zespole mogłoby ich być, ponieważ wszyscy na świecie chcieliby takich graczy kupić. Dlatego zawodnicy, którzy potrafią wykorzystywać większość sytuacji są niezwykle cenni i bardzo drodzy, a my na razie musimy na to zapracować.

Być może skuteczność Górnika odmieni Prejuce Nakoulma, który we wtorek wraca do treningów z drużyną i powinien być gotowy na występ w niedzielnym meczu z Lechem Poznań.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments