Grzegorz Pacuła: Bez wsparcia klubu będzie bardzo ciężko

Torcidos  -  5 grudnia 2014 16:52
0
922

IMG_7334

 Trzeba sobie powiedzieć wprost, że bez wsparcia klubu będzie nam bardzo ciężko. Pewnego rodzaju katalizatorem popularności akcji może być sytuacja w klubie. Zawsze cieszymy się większą popularnością w momentach, gdy ta sytuacja jest krytyczna i jest to nagłośnione przez media. W momencie, gdy jest trochę spokojniej popularność naszej akcji trochę spada. Nie chcemy jednak na tym opierać swojej działalności i fajnie byłoby bardzo mocno działać razem z klubem – mówi w wywiadzie dla Roosevelta81.pl Grzegorz Pacuła, rzecznik prasowy Socios Górnik.

Roosevelta81.pl: Są planowane w najbliższej przyszłości większe akcje reklamowe?

Grzegorz Pacuła (rzecznik prasowy Socios):  Zamknęliśmy bardzo ważny etap, przygotowań do startua. Właśnie w barbórkę, a nie trzy miesiące temu zaczyna się prawdziwe życie naszego stowarzyszenia. Mamy dużo planów przyszłość. Posiadamy przygotowaną ofertę handlową dla firm, a także struktura pod komunikację marketingową bezpośrednią. Budujemy w różnych miastach siatkę naszych ambasadorów, po to, aby działali wszędzie tam, gdzie nie możemy dotrzeć za pośrednictwem Internetu. Chcemy nawiązać współpracę z innymi “Sociosami” oraz prowadzić akcje na Facebooku, które zwrócą na nas uwagę. Ruszyła również strona, która przy tak niskim budżecie mogłaby zawstydzić niejednego dyrektora marketingu.

Myślisz, że w czasie przerwy zimowej wzrośnie zainteresowanie waszą inicjatywą, kiedy nie będzie meczów ligowych?

– Myślę, że prawdziwi pasjonaci Górnika żyją tym klubem zawsze. Ale o nich nie musimy się martwić, bo jestem przekonany, że najbardziej wierni kibice Górnika już o nas wiedzą i być może wypełniają już deklaracje. My chcemy zachęcić także kibica, który na przykład nie był na meczu od kilku lat, z powodu remontu stadionu. Czy przerwa zimowa wpłynie pozytywnie, czy negatywnie zobaczymy w najbliższej przyszłości. Zobaczymy ile deklaracji wpłynie w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak zamierzacie współpracować z klubem?

– Trzeba sobie powiedzieć wprost, że bez wsparcia klubu będzie nam bardzo ciężko. Pewnego rodzaju katalizatorem popularności akcji może być sytuacja w klubie. Zawsze cieszymy się większą popularnością w momentach, gdy ta sytuacja jest krytyczna i jest to nagłośnione przez media. W momencie, gdy jest trochę spokojniej popularność naszej akcji trochę spada. Nie chcemy jednak na tym opierać swojej działalności i fajnie byłoby bardzo mocno działać razem z klubem. Klub wyraża chęć współpracy z nami, a to jest najważniejsze. Już podczas meczu z Legią będziemy mieć swoje stoisko przed stadionem. Jednak naszej współpracy z pewnością nie chcemy opierać na jakiś drobnych gestach. Nas interesuje tylko działanie pełną parą dla dobra Górnika.

Czy w przyszłości będzie można zarejestrować się przez internet?

– Ten temat poruszany był już na naszym pierwszym spotkaniu założycielskim. Zastanawialiśmy się wtedy, jak będziemy zbierać deklaracje członkowskie. Wszyscy nasi prawnicy byli zgodni, że polskie prawo nie dopuszcza rejestracji przez internet. Chyba, że ktoś ma kwalifikowany podpis elektroniczny, ale z racji kosztów jest to mało popularne w naszym kraju. My, tak jak było mówione na prezentacji, traktujemy nadrzędnie przejrzystość, klarowność i zgodność z prawem. To tymi rzeczami chcemy przekonać do siebie kibiców, więc w tym zakresie nie możemy sobie pozwolić na żadne półśrodki .

Czy dogadaliście się z klubem, żeby wasze logo i transparent widniał podczas meczów na trybunach?

– Po ostatnim spotkaniu w klubie, taki temat się pojawił. Klub wykazuje delikatne akcenty świadczące o ich poparciu dla tego typu inicjatyw i o tym można będzie się przekonać będąc na meczu z Legią, gdzie będziemy mogli  rozstawić nasze stanowisko i zbierać deklaracje. Ale żeby ruszyć ze współpracą pełną parą i robić wspólnie akcje promocyjne, to do tego potrzebujemy umowy z klubem. Nie chcemy też opierać naszego działania na drobnych rzeczach i gestach, interesują nas działania na dużą skalę, o których będzie się mówiło i które sprawią, że Górnik wróci na należne mu miejsce w Polsce i Europie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments