Grzegorz Mazurek: Chciałbym pomóc drużynie wrócić na szczyt

Milo  -  12 stycznia 2017 18:47
0
1575

Grzegorz Mazurek od dłuższego czasu trenuje z Górnikiem. Postanowiliśmy przybliżyć sylwetkę 22-letniego pomocnika, który ma spore szanse na podpisanie kontraktu z zabrzańskim klubem.

Mazurek jest zawodnikiem III-ligowego Piasta Żmigród. W obecnym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach, strzelając w nich 6 goli. Pomocnik przyjechał do Zabrza w grudniu, aby wziąć udział w test-meczu zorganizowanym przez sztab szkoleniowy Górnika. W tym spotkaniu zmierzyli się młodzi piłkarze zabrzańskiego klubu, z grupą utalentowanych zawodników głównie z naszego regionu.

Po zakończeniu sparingu wyróżniający się zawodnicy zostali zaproszeni na wspólne treningi z pierwszą drużyną Górnika. Jednym z trzech zaproszonych piłkarzy był właśnie Mazurek. Po tygodniu przedświątecznych treningów zapadły pierwsze decyzje.

Jako jedyny zawodnik z grona testowanych Mazurek dostał zaproszenie na drugi etap przygotowań do rundy wiosennej. Do końca tygodnia powinna zostać podjęta decyzja, czy Górnik zdecyduje się na transfer tego perspektywicznego pomocnika. W poniedziałek zabrzanie udają się w kierunku Czech na pierwsze zimowe zgrupowanie.

Roosevelta81.pl: Jak dowiedziałeś się o grudniowym meczu dla testowanych zawodników?

Grzegorz Mazurek (pomocnik): – W piątek rano dostałem telefon od mojego trenera Grzegorza Podstawka z informacją, że właśnie taki test-mecz odbędzie się w Zabrzu, i że zostaliśmy wraz z kolegą na niego zaproszeni. Bez zastanowienia się zgodziliśmy. Na miejscu czekał na nas pan Kaczorek, który wszystko nam wytłumaczył.

Krótki fragment z grudniowego test-meczu. Grzegorz Mazurek występuje z numerem 20 w białym komplecie strojów i zdobywa jedną z bramek.

Na swoim koncie masz występy w juniorach Śląska Wrocław. Jak wspominasz ten czas?

Czas we Wrocławiu wspominam bardzo dobrze. Sporo się nauczyłem i poznałem tam wielu ludzi, z którymi mam kontakt do dziś.

Jakie są Twoje wrażenia po treningach pod okiem Marcina Brosza?

Trenerowi Broszowi pomaga cztery, pięć osób, które znają się na swojej pracy. Wszystko wygląda bardzo sprawnie, cały czas coś się dzieje. Mimo długiego czasu treningu mija on bardzo szybko. Jestem zadowolony.

Na jakich pozycjach czujesz się najlepiej?

– Najlepiej czuje się na pozycji 9 oraz 10. Mogę grać także na lewej pomocy.

Sporo czasu grasz w Piaście Żmigród. Czy Twoim zdaniem jesteś już na tyle ogranym zawodnikiem, by spróbować swoich sił w Górniku?

– Myślę, że już od dawna jestem gotowy do zmiany ligi na wyższą. Wiadomo, że jeszcze sporo muszę się nauczyć. Uważam, że zasługuje w końcu na swoją szansę. Miejsce Górnika jest w ekstraklasie i chciałbym pomóc drużynie wrócić na szczyt.

W styczniu 2016 roku piłkarz przebywał na testach w Miedzi Legnica. Tak się złożyło, że zawodnicy z Legnicy rozgrywali sparing z Górnikiem, a na listę strzelców wpisał się oznaczony numerem 11 Grzegorz Mazurek.

Jakie są Twoje największe atuty?

– Moje atuty to przyspieszenie, gra 1 na 1 oraz niezła technika. Przynajmniej tak mi mówią.

Zaznajomiłeś się już z kimś w drużynie Górnika?

Aktualnie mieszkam wraz Bartkiem Olszewskim, więc to z nim mam najlepszy kontakt. Dużo rozmawiam z młodszymi zawodnikami, ale nie mam problemu z porozumiewaniem się z każdym zawodnikiem.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Grzegorz Mazurek/Piast Żmigród

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments