Grendel i Przybylski wracają do gry!

Pionek  -  21 czerwca 2017 09:51
0
8642

Erik Grendel oraz Mariusz Przybylski wyleczyli się ze swoich problemów zdrowotnych i deklarują gotowość do walki o pierwszy skład. To oznacza, wzmocnienie rywalizacji w środku pola na Ekstraklasę.

Słowak, który w barwach zabrzańskiego Górnika gra od 2014 roku pod koniec zeszłego roku doznał kontuzji. Początkowo wydawało się, że kontuzja nie będzie poważna i Erik pauzować będzie zaledwie w dwóch spotkaniach, jednak po wnikliwych badaniach okazało się, że nie obejdzie się bez operacji. Grendel doznał urazu stawu kolanowego, po którym niezbędny był zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W sezonie 2016/2017 Erik rozegrał 12 spotkań, z czego siedem zaczynał od pierwszej minuty. Słowak strzelił w nich tylko gola w zremisowanym 1:1 meczu z Chojniczanką w Chojnicach.

Natomiast Mariusz Przybylski, który ma już 35 lat przeszedł zabieg na początku marca tego roku. Mariusz przeszedł zabieg, który ma pozwolić na szybszą regeneracje po treningach i po spotkaniach w lidze. Przybylski odczuwał dyskomfort w nodze, która przy dużym wysiłku drętwiała. Próbowano rozwiązać problem zastrzykami, jednak okazało się, że to nie wystarczy i Mariusz poddał się zabiegowi. Mariusz Przybylski gra w Górniku od 2008 roku, a w zeszłym sezonie zaliczył 16 spotkań z czego 12 w podstawowym składzie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments