Grały nasze zgody: Rybnik w dołku. GieKSa tuż za podium

Kibic  -  9 października 2019 12:21
0
3110

Rybnicki ROW przegrał derbowe spotkanie z Polonią Bytom i była to już trzecia kolejna porażka „Zielono-czarnych”. Nie zwalnia za to tempa GieKSa. Czwarte z rzędu zwycięstwo, wywindowało katowiczan na miejsce tuż za podium w II-ligowej tabeli. Pozycję lidera utrzymał Hajduk Split po domowym wygranej z Varażdinem. Na własnych śmieciach komplet punktów zdobyła także Wisłoka.

WISŁOKA DĘBICA (III LIGA, GRUPA 4.)

PRZEŁAMANIE NA PARK ARENA – WISŁOKA LEPSZA OD CHEŁMIANKI.

Wisłoka Dębica pokonała przed własną publicznością Chełmiankę Chełm 3:0 (1:0) w meczu 11. kolejki III ligi. Bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Kantora zdobyli Dawid Sojda x2 oraz Damian Lubera. Dzięki tej wygranej „Biało-zieloni” awansowali na 9 . miejsce w tabeli.

Wisłoka Dębica – Chełmianka Chełm 3:0 (1:0)
Bramki: Sojda 10′, 64′, Lubera 59′
Wisłoka: Dybski – Cabała, Remut, Pelc – Rębisz (70′ Domański), Fedan (78′ Maik), Łanucha (70′ Bożek), Wrzosek (54′ Prokop), Wilk – Sojda, Lubera (73′ Siedlik)
Widzów: 650

Więcej na wislokadebica.pl

ROW 1964 RYBNIK (III LIGA, GRUPA 3.)

Przegrana z Polonią Bytom

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy od 11. minuty objęli prowadzenie za sprawą Marcina Lachowskiego. Kapitan Polonii Bytom przytomnie odnalazł się po rzucie rożnym i dobił piłkę po strzale Dawida Krzemienia. Trochę ponad dziesięć minut później z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dawidzie Plizdze wyrównał Jan Janik. Następny fragment meczu to kilka groźnych akcji zielono-czarnych zakończonych ostatecznie nieskutecznymi próbami Marcina Wodeckiego. Przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45-minut na indywidualną akcję zdecydował się Filip Żagiel, który strzałem zza “szesnastki” pokonał Aleksandra Łubika i po raz drugi wyprowadził graczy z Bytomia na prowadzenie.
Tuż po zmianie stron bliski wyrównania był Marcin Wodecki, ale piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybił Michał Bedronka. Mimo, iż ostatnie dwadzieścia minut spotkania zielono-czarni grali z przewagą jednego zawodnika (po czerwonej kartce dla Jakuba Bielicy) nie udało się doprowadzić w tym meczu do remisu. W doliczonym już czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Radosław Dzierbicki. Chwilę później prowadzący zawody Dawid Bukowczan zakończył spotkanie.

ROW 1964 Rybnik – Polonia Bytom 1:2 (1:2)
Bramki: Janik 23′ (k)’ – Lachowski 11′, Żagiel 45′
ROW 1964 Rybnik:Aleksander Łubik – Jan Janik, Piotr Jakubowski (85′ Konrad Warmiński), Piotr Pacholski, Przemysław Szkatuła – Paweł Mandrysz (70′ Radosław Dzierbicki), Marek Krotofil, Szymon Jary, Marcin Wodecki (66′ Yaroslav Baranskyi), Dawid Plizga, Przemysław Trytko
Widzów: 507

Więcej na row1964rybnik.com

GKS KATOWICE (II LIGA)

Zwycięstwo w Polkowicach

GieKSa rozpoczęła spotkanie w dobrym stylu. Szybko wypracowaliśmy sobie niezłą okazję bramkową. Pojedynek z bramkarzem gospodarzy przegrał jednak Szymon Kiebzak. Z każdą minutą Górnik był coraz groźniejszy. Po kilku ich akcjach zakotłowało się pod naszą bramką. Najbliższy zdobycia gola był Maciej Kowalski-Haberek, który trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę naszej bramki. Pod koniec pierwszej części znów poderwał się nasz zespół. Tym razem w wymarzonej sytuacji znalazł się Grzegorz Rogala. Lewy obrońca GKS-u posłał jednak piłkę obok bramki.

Od początku drugiej połowy sporo pracy miał Bartosz Mrozek. Bramkarz GKS-u musiał często wykazywać się refleksem, bo Górnik bardzo często dochodził do sytuacji bramkowych. Kilkukrotnie dopisało nam też szczęście. Gospodarze pudłowali bowiem nawet z kilku metrów.

Gdy wydawało się, że w Polkowicach możemy osiągnąć najwyżej remis, nasz zespół przeprowadził decydującą akcję meczu. Po szybkiej akcji Kiebzak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którą tym razem pewnie wykorzystał. Tym samym zapewnił GieKSie cenną wyjazdową wygraną.

Górnik Polkowice – GKS Katowice 0:1 (0:0)
Bramki: Kiebzak 80′
GKS: Mrozek – Wojciechowski, Dejmek, Jędrych, Rogala – Kiebzak, Habusta, Stefanowicz (77. Grychtolik), Błąd (84. Tabiś), Woźniak – Urynowicz (67. Rumin)
Widzów: 620 (263 GieKSy)