Grały nasze zgody: Remis Hajduka w meczu na szczycie

Kibic  -  27 listopada 2019 16:04
0
2378

Piłkarze Hajduka Split zmierzyli się w meczu na szczycie ligi chorwackiej. W Zagrzebiu padł rezultat remisowy, tym samym Dinamo utrzymało 4. punktową przewagę nad „Biało-niebieskimi”. Siódmą domową wygraną z rzędu, odnieśli piłkarze GKS-u Katowice. ROW Rybnik przywiózł z Gaci jedno „oczko”. Porażkę w Nowym Targu zanotowało Wisłoka.

WISŁOKA DĘBICA (III LIGA, GRUPA 4.)

Porażka i spory niedosyt po dobrym meczu „Biało-zielonych”.

Wisłoka Dębica przegrała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 1:2 (0:2) w meczu 18. kolejki III ligi. Jedyną bramkę dla „Biało-zielonych” zdobył w ostatniej minucie pojedynku Krzysztof Wrzosek, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Po tej porażce podopieczni Dariusza Kantora zachowali jednak 6. miejsce w tabeli i kończą rok 2019 ze stratą zaledwie 6 „oczek” do lidera.

Podhale Nowy Targ – Wisłoka Dębica 2:1 (2:0)
Bramki: Dynarek 23′ (k), Hruska 32′ – Wrzosek 90′
Wisłoka: Libera – Hus (79′ Wrzosek), Cabała, Pelc (61′ Gwiazda) – Król, Prokop, Łanucha, Fedan (71′ Lubera), Rębisz – Sojda , Siedlik
Widzów: 150

Więcej na wislokadebica.pl

ROW 1964 RYBNIK (III LIGA, GRUPA 3.)

Remis na zakończenie roku

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy już po 120 sekundach mogli objąć prowadzenie. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał jednak Marcin Buryło. W 7. minucie Kewin Paszek faulował w polu karnym pomocnika Foto-Higieny, a prowadzący zawody Szymon Łężny podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcin Buryło i tym razem pokonał golkipera ROW-u. Nasz zespół odpowiedział już w 14 . minucie po indywidualnej akcji Konrada Warmińskiego i wykończeniu Wiktora Piejaka. Drugie 45-minut ponownie lepiej rozpoczęli piłkarze Jacka Fojny, którzy tuż po zmianie stron stworzyli pierwszą groźną sytuację. Strzał Michała Tylki minął jednak ostatecznie bramkę Kewina Paszka. W 53. minucie miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego na głowę Tobiasza Jarczaka dośrodkował Jehor Tarnov. Zanim futbolówka wpadła do bramki na swej drodze spotkała się z Marcinem Wodeckim i to 31-letniemu zawodnikowi ROW-u zaliczono ostatecznie gola w protokole. Niemal po godzinie gry bliscy zdobycia trzeciego gola byli gospodarze, ale po raz kolejny tego dnia pomylił się Marcin Buryło. Do wyrównania w 61. minucie doprowadził Konrad Warmiński. 18- letni pomocnik zielono-czarnych odwrócił się z obrońcą na plecach i z 13 metrów – strzałem po ziemi – pokonał bramkarza z Gaci.

Foto-Higiena Gać – ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:1)
Bramki: Buryło 8′ (k), Jarczak 53′ – Piejak 14′, Warmiński 61′
ROW 1964 Rybnik:
Widzów: 200 (171 gości)

Więcej na row1964rybnik.com oraz row.rybnik.pl

GKS KATOWICE (II LIGA)

Efektowne zwycięstwo GieKSy

Mecz rozpoczął się dla katowiczan fantastycznie. Kacper Michalski wszedł w pole karne i dogrywał do stojącego przed bramką Dawida Rogalskiego, a ten podanie zamienił na swoje ósme trafienie w tym sezonie.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc w 7. minucie Szymon Kiebzak dostał sytuacyjną piłkę na 11 metrze i skierował ją prosto do bramki Gryfa, było już 2:0 dla gospodarzy. W 45. minucie piłkę do bramki GieKSy skierował Bartosz Gęsior po stałym fragmencie. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę wskazując na pozycję spaloną.

Na przerwę katowiczanie schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, ale nie mogli czuć się pewnie, co zresztą pokazała historia z Rzeszowa, gdzie również było 2:0 po pierwszych 45 minutach. I już w 51. minucie Maksymilian Hebel mógł strzelić bramkę kontaktową. Jego próba z dystansu po sparowaniu przez Bartosza Mrozka zatrzymała się na słupku. Zapędy rywala uspokoiliśmy w 60. minucie, gdy Grzegorz Rogala przyłożył z 20 metrów i znalazł miejsce obok słupka. Chwilę później Łukasz Wroński obił poprzeczkę po podaniu Kacpra Michalskiego. Wynik w 81. minucie ustalił zawodnik naszej akademii – Patryk Szwedzik, który doskonale przymierzył po długim podaniu. Był to jego pierwszy kontakt z piłką.

GKS Katowice – Gryf Wejherowo 4:0
Bramki: Rogalski 1′, Kiebzak 7′, Rogala 60′, Szwedzik 81′
GKS: Mrozek – Michalski (84. Wojciechowski), Jędrych, Dejmek, Rogala – Kiebzak, Błąd, Stefanowicz (84. Grychtolik), Gałecki, Wroński (72. Tabiś) – Rogalski (79. Szwedzik)