Grały nasze zgody: Prestiżowa wygrana Hajduka

Kibic  -  5 września 2019 18:04
0
2979

Najważniejszym wydarzeniem jeżeli chodzi o mecze naszych zgód, było spotkanie Hajduka Split z Dinamem Zagrzeb. W tym prestiżowym pojedynku lepsi okazali się gospodarze dopingowani przez niemal 30000 kibiców. Najgorzej wiodło się w miniony tygodniu Wisłoce, dębiczanie rozegrali dwa mecze i oba niestety przegrali. Zwycięstwa przed własną publicznością odniosły zespoły GKS-u Katowice oraz ROW-u Rybnik.

WISŁOKA DĘBICA (III LIGA, GRUPA 4.)

KONIEC MAGICZNEJ SERII – JUTRZENKA ZDOBYŁA PARK ARENA.
Wisłoka Dębica przegrała przed własną publicznością z Jutrzenką Giebułtów 0:2 (0:0) w meczu 5. kolejki III ligi. „Biało-zieloni” przerwali jednocześnie passę 33 gier bez porażki i spadli na 10. miejsce w tabeli

WISŁOKA DĘBICA – Jutrzenka Giebułtów 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Pelc (sam.) 74′, 0:2 Michniak 90′
WISŁOKA: Dybski – Król, Hus (81′ Cabała), Pelc (81′ Remut) – Bożek (61′ Domański), Fedan, Łanucha, Wrzosek (61′ Prokop), Rębisz – Maik, Sojda (59′ Gwiazda).
Widzów: 500

Wisłoka Dębica przegrała na wyjeździe z Sokołem Sieniawa 0:1 (0:0) w meczu 5. kolejki III ligi. Bramka dla gospodarzy padła po tym jak sędzia Paweł Sitkowski podyktował mocno kontrowersyjny rzut karny w 89. minucie pojedynku. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Łukasz Skrzypek.

W kolejnym spotkaniu „Biało-zieloni” przegrali w Sieniawie z miejscowym Sokołem.

Sokół Sieniawa – WISŁOKA DĘBICA 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Skrzypek 90′-karny
WISŁOKA: Libera – Hus, Cabała, Pelc (68′ Król) – Domański (52′ Bożek), Wrzosek (76′ Sojda), Łanucha, Fedan, Wilk (52′ Rębisz) – Gwiazda, Maik (68′ Prokop).
Widzów: 400

Więcej na wislokadebica.pl

ROW 1964 RYBNIK (III LIGA, GRUPA 3.)

CHARAKTER, DEBIUT MARZENIE I ZWYCIĘSTWO Z DEDYKACJĄ!
W meczu 5. kolejki III ligi, grupy III zespół Jacka Trzeciaka odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie pokonując Gwarka Tarnowskie Góry 3:2, choć to goście po 25 minutach prowadzili dwiema bramkami.

ROW 1964 RYBNIK – Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Mateusz Mazurek 18’, 0:2 Sebastian Pączko 24’, 1:2 Dawid Plizga 34’ (rzut karny), 2:2 Marcin Wodecki 52’, 3:2 Yaroslav Baranskyi 78’
ROW 1964 Rybnik: Aleksander Łubik – Bartosz Kunat, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła, Bartłomiej Polok, Szymon Jary, Kamil Spratek (90’ Dawid Niedźwiedzki) , Radosław Dzierbicki (75’ Paweł Mandrysz), Dawid Plizga (90’ Wiktor Piejak), Marcin Wodecki (71’ Yaroslav Baranskyi).
Widzów: 412

Więcej na row1964rybnik.com

GKS KATOWICE (II LIGA)

Bezchmurne niebo nad Bukową i lejący się z niego skwar zwiastowały gorące widowisko. GKS Katowice po porażce w Łęcznej wrócił na własny stadion, by w 7. kolejce 2 ligi podjąć Skrę Częstochowa. Był to historyczny pierwszy mecz między drużynami. Do szatni zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. Katowiczanie aktywniej szukali bramki otwierajacej wynik. W końcu w 55. minucie Dawid Rogalski z rzutu rożnego dostał podanie prosto na nogę i strzelił swojego pierwszego gola dla GKS-u. Utrata bramki mocno rywala pobudziła. Częstochowianie parli do przodu próbując jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Cofnięta GieKSa dawała Skrze kolejne szanse. Jedną z szybkich akcji przeciwnika przytomnie przerwał Michał Gałecki. W innym wypadku napastnik częstochowian wyszedłby sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Za to w 72. minucie swojego pierwszego gola mógł strzelić Szymon Kiebzak. Po mocnym podaniu od Kacpra Michalskiego jego strzał zatrzymał się na nogach bramkarza. Moment później w polu karnym faulowany był Kacper Michalski, co na bramkę zamienił… Dawid Rogalski, swoją drugą w tym spotkaniu. Od tego momentu miejscowi kontrolowali poczynania rywala i więcej bramek nie padło. GieKSa wygrała przy Bukowej po raz pierwszy od ponad roku