Grały nasze zgody: Komplet zwycięstw

W.  -  20 sierpnia 2019 19:06
0
3334

Miniony weekend był bardzo udany dla naszych zgód. Zarówno Wisłoka, Hajduk, GieKSa oraz ROW zgodnie (!) odniosły zdecydowane zwycięstwa. Jedynie wynik z Rybnika nas martwi, ponieważ gospodarze sięgnęli po komplet punktów kosztem rezerw Górnika Zabrze. Poniżej przedstawiamy relacje ze stron poszczególnych zespołów.

WISŁOKA DĘBICA (III LIGA, GRUPA 4.)

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W SEZONIE – WISŁOKA OGRAŁA PODLASIE!
Wisłoka Dębica pokonała przed własną publicznością Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:0) w meczu 3. kolejki III ligi (gr. IV). Bramki dla „Biało-zielonych” zdobyli Dawid Sojda, Kacper Maik oraz Damian Łanucha x2. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Dariusza Kantora w sezonie, które przesunęło automatycznie Wisłokę na 5. miejsce w tabeli.

Wisłoka Dębica – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Sojda 10′ 1:1 Kosieradzki 49′ 2:1 Maik 76′ 3:1 Łanucha 87′ 4:1 Łanucha 90′
Wisłoka: Dybski – Król, Cabała (55′ Remut), Hus – Rębisz (74′ Bożek), Maik, Łanucha, Fedan (58′ Wrzosek), Domański (46′ Wilk) – Sojda, Gwiazda (70′ Prokop).
Widzów: 800

Więcej o Wisłoce znajdziecie na wislokadebica.pl

ROW 1964 RYBNIK (III LIGA, GRUPA 3.)

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO!
W meczu 3. kolejki III ligi, grupy III pokonaliśmy rezerwy Górnika Zabrze 3:1 i odnieśliśmy premierowe zwycięstwo w tym sezonie. Do bramki rywali trafiali Marcin Wodecki, Kamil Spratek i Przemysław Szkatuła. Pierwsza połowa należała do naszego zespołu i na przerwę za sprawą Marcina Wodeckiego schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. Tuż po zmianie stron w polu karnym Macieja Ambrosiewicza faulował Marek Krotofil, a prowadzący zawody Piotr Szypuła bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Ishmael Baidoo i wyrównał wynik meczu. Chwilę później nasz zespół przeprowadził kapitalną akcję, a dośrodkowanie Radosława Dzierbickiego na gola – strzałem głową – zamienił Kamil Spratek. W ostatnim fragmencie spotkania drużyna trenera Jacka Trzeciaka cierpliwie dążyła do zdobycia kolejnego trafienia. Udało się na nieco ponad dziesięć minut przed zakończeniem meczu. Wynik na 3:1 ustalił strzałem z dystansu będący ostatnio w kapitalnej dyspozycji Przemysław Szkatuła.

ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Wodecki 7′ 1:1 Ishmael Baidoo 49′ 2:1 Kamil Spratek 53′ 3:1 Przemysław Szkatuła 79′
ROW 1964 Rybnik: Aleksander Łubik – Jan Janik (87′ Bartłomiej Polok), Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła – Marcin Wodecki, Szymon Jary, Dawid Plizga, Radosław Dzierbicki (67′ Dawid Niedźwiedzki), Kamil Spratek (89′ Robert Sitko) – Jakub Kuczera (72′ Wiktor Piejak).
Widzów: 596.

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na row1964rybnik.com

GKS KATOWICE (II LIGA)

GieKSa zdobywa Stargard w meczu paradoksów.
To był przedziwny mecz GieKSy. W pierwszej połowie katowiczanie byli pogubieni i robili mnóstwo błędów, ale udało się strzelić dwie ważne bramki. W drugiej części gry nasz zespół grał już dużo, dużo lepiej, w defensywie było już więcej spokoju, a dodatkowo GKS stwarzał sobie sporo sytuacji. Po jednej z nich udało się strzelić trzecią bramkę, a można było i więcej. Jeśli GieKSa utrzyma poziom z drugiej połowy – powinno być dobrze. Ale należy unikać takich połów jak pierwsza, paradoksalnie na szczęście również zakończonej zwycięstwem. Teraz przed GieKSą kolejne zadanie – wygranie meczu u siebie – i na to liczymy. A za dzisiaj – duże brawa!