Milo  -  29 czerwca 2016 21:00
0
1197

urynowicz_gornik_jagiellonia_1516

Górnik Zabrze w drugim letnim sparingu zremisował z Termaliką 1:1. Na listę strzelców wpisał się Marcin Urynowicz, dla rywali tafił Gutkovskis.

Trener Brosz od samego początku zdecydował się wystawić w bramce Kuchtę, co ciekawe młody bramkarz po raz drugi tego lata znalazł się w wyjściowym składzie. Linię defensywną tworzyli Wolniewicz, Kopacz i Szeweluchin. Z przodu zagrali zawodnicy, których w większości mogliśmy oglądać w poprzednim sezonie.

Początek meczu należał do zabrzan, którzy konsekwentnie rozgrywali piłkę, często uruchamiając Cerimagicia i Gergela. Mogła podobać się praca w defensywie, gdzie szybko po stracie piłki, „Trójkolorowi” nakładali na rywali wysoki pressing, zmuszając ich do błędu. Zaskoczeni rywale, przez pewien czas nie potrafili nawet rozegrać składnej akcji, bo wszystko przerywane było bardzo szybko. Tuż przed przerwą znakomitą akcję przeprowadził Cerimagić z Wolniewiczem, a całą akcję przypadkowym strzałem zamykał Nowak. Znacznej przewagi w pierwszej części spotkania nie potrafiliśmy udokumentować golem.

Wielu okazji do zdobycia gola nie potrzebował Urynowicz, który chwilę po wejściu dał prowadzenie. Warto wspomnieć, że Urynowicz z Żurkowskim zamienili się numerami na koszulkach, co wprowadziło w błąd zebranych kibiców. Po straconym golu odważniej zaatakowali piłkarze z Niecieczy, ale solidnie spisywała się nasza defensywa. Wynik spotkania mógł podwyższyć Kwiek, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego minimalnie minęło słupek gości. Końcówka spotkania zdecydowanie należała do Termaliki. Pierwszy pojedynek z Kasprzikiem przegrał Gutkovskis, ale po kilku minutach znów stanął przed znakomitą okazją i już jej nie zmarnował posyłając piłkę obok bezradnego Kasprzika. Wynik meczu nie uległ już zmianie, w efekcie zabrzanie zremisowali drugi mecz tego lata.

Górnik Zabrze –  Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
1:0
– Urynowicz, 47′
1:1 – Gutkovskis, 85′

Górnik Zabrze: (I połowa) Mateusz Kuchta – Adam Wolniewicz, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin – Roman Gergel, Adam Danch, Mariusz Przybylski, Konrad Nowak, Rafał Kurzawa, Armin Ćerimagić – Szymon Skrzypczak.

(II połowa) Grzegorz Kasprzik – Maciej Ambrosiewicz, Daniel Wajsak, Michał Teichman, Ariel Wawszczyk – Łukasz Wolsztyński, Aleksander Kwiek, Erik Grendel, Dariusz Pawłowski – Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz.

Bruk-Bet Termalica: (skład wyjściowy) Kamil Miazek – Patryk Fryc, Michał Markowski, Artem Putiwcew, Jakub Wróbel – Dávid Guba, Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović, Mateusz Kupczak, Martin Juhar – Wojciech Kędziora.