Górnik zainteresowany pozyskaniem Kryspina Szcześniaka

Kibic  -  29 maja 2023 08:59
25
12521

W minioną sobotę sezon 2022/23 dobiegł końca. Piłkarze Górnika po meczu w Legnicy rozjechali się na urlopy, choć spore grono zawodników nie zna jeszcze swojej najbliższej sportowej przyszłości. W tej grupie jest m.in Kryspin Szcześniak. 22-letniemu obrońcy, z końcem czerwca kończy się wypożyczenie. Górnik co prawda ma prawo pierwokupu, ale wszystko rozbijać się może o kwotę. Ta podobno oscyluje w granicach 300-400 tys. euro. W Zabrzu są zainteresowani, by Szcześniak nadal występował przy Roosevelta. W tej sprawie mają się toczyć negocjacje pomiędzy oboma klubami.

Przypomnijmy, że w ostatnich meczach Szcześniak dostał szansę (pomógł też uraz Richarda Jensena) od Jana Urbana i pokazał, szczególnie w meczu z Pogonią, iż drzemie w nim spory potencjał. W sumie w pierwszym zespole Górnika wystąpił  w czternastu ligowych meczach oraz jednym pucharowym.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
25 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ludzie opanujcie się Szcześniak to zawodnik typu rezerwy Górnika ale nie pierwsza drużyna.dla mnie to tegedia Panie Janku tylko nie szczesniak

Wiśniewski, Kubica, Gryszkiewicz jak byli młodzi, też nadawali się do rezerw. Na szczęście to nie ty decydujesz o polityce transferowej.

Ludzie myślcie choć troszeczkę! Okonuki i Bergstrem. To są priorytety.

Szcześniak to ewentualna inwestycja na przyszłość.

Za darmo – TAK, za dodatkową opłatą – NIE

Za darmo drogi Paluszek jest o klasę lepszy

Za te pieniądze to lepiej kupić Okunkiego ten Szcześniak jest słaby

Nie rozumiem tego posunięcia Paluszek jest dziesięć razy lepszy

Też mam takie zadanie. Paluszek powinien grać w wyjściowej jedenastce w każdym meczu.

Zgadzam się po co taki grajek szkoda kasy

Mnie gra Szcześniaka kompletnie nie przekonuje, jeden dobry mecz z Pogonią to moim zdaniem stanowczo zbyt mało, by zabiegać o jego pozostanie w Górniku. Mamy Paluszka, z wypożyczenia być może wróci młodzieżowiec Wingralek, jest oczywiście Janicki, Jensen, być może Bergstrom, jako stoper może też występować Sekulic, więc nie wiem, po co wykładać jakiekolwiek pieniądze na tak słabego stopera jak Szcześniak… Ale widocznie trener Urban ma inne zdanie, a on widzi piłkarzy na co dzień, jest fachowcem, więc pewnie jakiś potencjał w Kryspinie dostrzegł…

Hej. Nawet jeżeli Janek dostrzegł coś na treningach to praktycznie w każdym meczu daje ciała. A mecz chyba jest wyznacznikiem

Tak, mecz jest wyznacznikiem, ale jednak uważam, że trener Urban jest większym fachowcem niż ja, Ty czy inni autorzy wpisów. Być może trener uważa, że Szczesniak potrzebuje więcej czasu i regularnej gry, żeby pokazac pełnię swoich możliwości, jak to było np. z Bielicą czy wcześniej Jimenezem? Nie wiem, snuję przypuszczenia, mnie Kryspin kompletnie nie przekonuje, ale raczej Górnik nie chce go zakontraktować po to, by mył auto trenerowi Urbanowi czy biegał do Żabki dyrektorowi Milikowi 😉

Cześć Załoga
Czytam Wasze komentarze, i jak najbardziej się z nimi zgadzam.Chlopak zagrał dobre 2-3 mecze i…to wszystko.
Jeśli w grę wchodzi duża kwota odstwpnego, to byłaby dla mnie niezrozumiała decyzja.Na bodajże ostatniej konferencji, Pan Urban wspominał o chęci zakontraktowania Kryspina.Wiadomo, widzi Go praktycznie codziennie na treningach,widzi być może w nim potencjał, jednak w mojej ocenie warto dać szansę Olkowi oraz jeśli mamy też stawiać na młodzież, to warto w tych kręgach poszukać piłkarza
Trójkolorowych wakacji i do zobaczenia w kolejnym sezonie 😉🍺👋

Zagrał 2-3 mecze dobre na 4-5 rozegranych. Jak zacznie regularnie grać to będzie piłkarz przez duże P.

Zagrał jeden z Pogonią.Każdy inny występ to porażka.Spóźniony,nie czytający gry,zagubiony.Piłkarzem przez duze P bedzie yakim jak twoje wywody odnośnie sprzedanych meczy.

Witam.
Panowie Szcześniak za słaby aby przyszedł do nas za darmo. Zgadzam się w całości że Paluszek jest o niebo lepszy. Za każdym razem jak tylko dostaje szansę to nie zawodzi. A do tego jeszcze potrafi zdobyć gola po stałym fragmencie.

A mi sie zdaje ze oni chcą go wykupic i dają mu pograc do zimy i w przerwie zimowej opchną go za lepszą kase zobaczycie! Bedzie w pierwszym skladzie od 1 kolejki on ma dopiero 22 lata i zyska na wartosci ale to i tak nie zmienia faktu ze jest wchu. slaby!!

Ten pilkarz to totalna pomyłka, co najwyżej poziom 3 ligi ! Panie trenerze, niech pan nie popełni błędu…..Widocznie jego manager lobbuje za tym antytalentem…

Szcześniak i Okunuki mają kosztować podobne kwoty. Który z nich jest wartością dodaną drużyny? Odpowiedź chyba prosta. Za Paluszka nie trzeba płacić, a w przyszłości można dobrze zarobić. My kibice nie mamy pojęcia o jakości zawodników bo panowie Gaul i Urban w moim odczuciu preferowali Szcześniaka. Szkoda pieniędzy na niego.

To chyba fake news, albo Prima Aprilis !

To chyba fake news, albo Prima Aprilis ! Ten pilkarz, to poziom okręgówki, choć w okręgówce jest i wielu lepszych od niego….

Myślę, że że Szczęśniaka coś będzie, bo zawsze jak „fachowcy” tu się o kimś żle tu wypowiadają to później przeważnie robi duże postępy:)

Powinni go wywalic oraz Kambera Kotzke i innych im podobnych

Ja a o Gaulu co pisali😂