Górnik – Zagłębie kibicowsko. „Bo w Dębicy i w Zabrzu jest wiara…”

kesera  -  17 września 2013 08:23
0
1512

kibice_gornik_zaglebie_1314
Kolejny mecz u siebie na modernizowanym stadionie nie miał już takiego dreszczyku emocji na trybunach, jak niedawne starcie derbowe. Po raz kolejny jednak Ultrasi Górnika Zabrze zaprezentowali ładną oprawę, a „młyn” przez całe spotkanie prowadził równy i głośny doping. Nie zabrakło także pozdrowień dla „nieroboli”.

To był dla nas bardzo intensywny weekend. W sobotę wspieraliśmy GKS Katowice i ROW Rybnik na Bukowej, a już w poniedziałek mieliśmy mecz z Zagłębiem Lubin. Spotkanie na własnym stadionie było okazją do prezentacji ultras poświęconej 25-leciu zgody sympatyków Górnika Zabrze i Wisłoki Dębica, którą niedawno obchodziliśmy. Na trybunie pojawiła się sektorówka w barwach oraz z herbami obu klubów. Była też data (31.08.1988) uznawana za początek jednej z najdłużej trwających zgód w naszym kraju. Całość uzupełniły transparenty na górze i dole sektora o treści: „Bo w Dębicy i w Zabrzu jest wiara, która łączy kibiców obu miast”.

kibice_gornik_zaglebie_2_1314
Przez cały mecz prowadziliśmy równy i głośny doping, a kilka piosenek śpiewanych było naprawdę długo i melodyjnie. Do „młyna” czasem podłączały się pozostałe sektory. Fani pozdrowili też osoby zajmujące się modernizacją naszego obiektu: „Na trybunach se siedzicie, a stadionu nie robicie”. Początkowo trzy trybuny miały być otwarte w kwietniu 2013 roku, a teraz pod znakiem zapytania jest data kwiecień 2014 i kibice postanowili wyrazić swoją dezaprobatę, bo nie chcą przedłużającego się rozgrywania meczów na Roosevelta przy ograniczonej publice oraz bez sympatyków gości.

maczynski_szewa_kibice_zaglebie_1314
Nastroje były jednak dobre za sprawą gry piłkarzy, którzy sięgnęli po zwycięstwo. Po meczu dziękujemy im za walkę, a oni nam za doping. Nie zabrakło także melodii przypominającej, że czeka nas teraz wyjazd do Warszawy, na który w kilka dni sprzedaliśmy całą pulę przyznanych nam 1790 biletów.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl, Igor/Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments