Górnik – Zagłębie: 1:2. Dramat przy Roosevelta..

Milo  -  12 kwietnia 2017 19:53
0
12972

Górnik Zabrze przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. Dla przyjezdnych strzelili Michalak i Fidziukiewicz, honorowego gola strzelił dla zabrzan Łukasz Wolsztyński.

Trener Marcin Brosz w wyjściowym składzie nie zdecydował się na żadne zmiany. W myśl zasadzie zwycięskiego składu się nie zmienia. Tym samym na ławce rezerwowych drugi raz z rzędu usiadł kapitan Adam Danch. Na boisku rolę kapitana pełnił Szymon Matuszek. Czyżby ta zmiana była na dłużej?

Mecz idealnie rozpoczął się dla przyjezdnych. Fidziukiewicz idealnie wypatrzył na prawym skrzydle Michalaka, ten z łatwością ominął Kosznika i pokonał Loskę. Akcje rozgrywane były ze zmiennym szczęściem i to się opłaciło. Kurzawa mierzonym dośrodkowaniem obsłużył Łukasza Wolsztyńskiego, który uderzeniem piłki głową pokonał Fabisiaka. Przed przerwą dobrym uderzeniem popisał się Janco, a bramkarz Zagłębia ze sporą trudnością piąstkował. Górnik mógł podwyższyć tuż przed końcem pierwszej połowy – z okolic 25 metra znakomicie uderzył Kurzawa, a piłka jeszcze po rykoszecie minimalnie minęła bramkę.

Druga połowa rozgrywana już była w dużo słabszym tempie. Klarownych sytuacji było bardzo mało, a najwięcej było niedokładności. Trenerzy obu klubów próbowali zmienić obraz meczu, ale nawet wejścia ofensywnych zawodników na niewiele się zdawały. Na kwadrans przed końcem spotkania w dobrej sytuacji po rozegraniu rzutu rożnego znalazł się Sueraz, ale jego uderzenie minęło bramkę, kibice tylko głośno westchnęli. Po chwili mieliśmy bardzo podobną sytuację. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kurzawy, najwyżej wyskakuje Suerez, uderza w prawy dolny róg bramki, a niczym struna wyciąga się Fabisiak broniąc uderzenie hiszpańskiego zawodnika. W końcówce spotkania inicjatywę wyraźnie przejęli gospodarze, ale ostateczny cios niespodziewanie zadali sosnowiczanie. Nowak wyłożył piłkę na 5 metr, a  Fidziukiewicz dokonał egzekucji.

Zagłębie zbliżyło się do czołówki, a Górnik został w środku tabeli. Nie tak to miało wyglądać…

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
0:1 – Michalak, 5′
1:1 – Ł. Wolsztyński, 20′
1:2 – Fidziukiewicz, 89′

Górnik: Loska – Kosznik, Suarez, Kopacz, Wolniewicz – Janco (52′ Plizga), Matuszek – Kurzawa, Ł. Wolsztyński (78′ R. Wolsztyński) – Angulo, Ledecky (63′ Ambrosiewicz).

ZagłębieFabisiak – Budek, Najemski, Wiktorski, Udovicić – Milewski (60′ Matusiak), Bogusławski – Michalak (90′ Ryndak), Nowak, Łuczak (72′ Bartczak) – Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Milewski, Matusiak, Nowak
Sędzia:  Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 14 867