Górnik Zabrze zaprezentował się kibicom w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca

Milo  -  9 lutego 2016 21:59
0
815

prezentacja_pilkarze_09022016

We wtorkowy wieczór odbyła się prezentacja zawodników Górnika Zabrze przed rundą wiosenną sezonu 2015/16.

Na samym początku prezentacji wszystkich obecnych przywitała prezydent miasta, Małgorzata Mańka-Szulik. – Kibice bardzo długo czekali na stadion. Zwyciężyliśmy po to, aby oglądać wspaniałe mecze Górnika. Na kibiców zawsze mogliśmy liczyć. Wszystkich obecnych przywitał także Marek Pałus, prezes Górnika Zabrze. – Kiedy patrzę na to, co się dzieje to na usta cisną mi się jedynie słowa: Brawo Zabrze, brawo kibice, brawo Górnik!

Jako pierwszy zaprezentował się sztab szkoleniowo-medyczny z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim na czele. – Dla nas najważniejszy jest każdy kolejny mecz. Na boisku będziemy zawsze w dwunastu, bo kibice są z nami. Następnie na scenie pojawili się bramkarze o rywalizacji na tej pozycji opowiedział Radosław Janukiewicz. – Wbijamy sobie czasami szpilki, ale to wszystko robimy dla atmosfery. Rywalizacja między nami jest zdrowa. Po chwili na scenę wkroczyli defensorzy Górnika. Wszyscy zebrani mogli usłyszeć jak przebiega nauka języka polskiego Kena Kallaste oraz Marcisa Ossa, którzy przywitali kibiców Górnika. Do publiczności przemówił także kapitan Adam Danch. – Nie będę nawijać makaronu na uszy. Jesteśmy w trudnej sytuacji i musimy w każdym meczu walczyć o ligowe punkty. Następną z kolei zaprezentowaną formacją była pomoc. Najwięcej braw otrzymał najbardziej doświadczony Radosław Sobolewski. Co łączy Górnika z Realem Madryt wyjaśnił Szymon Matuszek – Górnik Zabrze to polski odpowiednik Realu pod względem tytułów mistrzowskich. Na samym końcu przedstawieni zostali Ci na których będzie spoczywał ciężar strzelania goli. – W całej swojej karierze nie spotkałem się z takimi kibicami. Jestem pod ogromnym wrażeniem – stwierdził na sam koniec Jose Kante.

Sztab szkoleniowy oraz piłkarze Górnika otrzymali od kibiców specjalne koszulki promujące zbliżający się turniej Torcida Cup 2016.

Kadra Górnika na rundę wiosenną sezonu 2015/16:
Bramkarze: Grzegorz Kasprzik, Radosław Janukiewicz, Sebastian Przyrowski.
Obrońcy: Paweł Widanow, Adam Danch, Marcis Oss, Mariusz Magiera, Ken Kallaste, Dominik Sadzawicki, Oleksandr Szeweluchin, Rafał Kosznik, Bartosz Kopacz, Paweł Golański.
Pomocnicy: Sebastian Steblecki, Filip Żagiel, Bartłomiej Olszewski, Bartłomiej Gajda, Bartosz Pikul, Szymon Matuszek, Łukasz Madej, Michał Janota, Armin Ćerimagić, Roman Gergel, Aleksander Kwiek, Erik Grendel, Radosław Sobolewski, Rafał Kurzawa.
Napastnicy: Jose Kante Martinez, Maciej Korzym, Szymon Skrzypczak.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments