Górnik Zabrze zaprezentował się kibicom. „To, co najlepsze dopiero przed nami!”

Milo  -  11 lipca 2017 18:15
0
12579

Górnik Zabrze we wtorek zaprezentował się kibicom. Już w sobotę podopieczni Marcina Brosza zainaugurują sezon meczem z Legią Warszawa.

Jako pierwszy sympatykom zaprezentował się sztab szkoleniowy w składzie: Marcin Brosz, Marek Kasprzyk (II trener), Marek Matuszek (trener bramkarzy), Wojciech Mroszczyk (trener przygotowania fizycznego), Bartłomiej Spałek (fizjoterapeuta), Sebastian Jagiełło (masażysta), Krzysztof Skutnik (kierownik drużyny).

Miesiąc był bardzo krótki, ale staraliśmy się go wykorzystać. Dobrze jest powspominać, ale to, co najlepsze dopiero przed nami. Wykonaliśmy pracę na obozie, rozgrywaliśmy mecze sparingowe, ale wszyscy czekamy już na ten pierwszy mecz w Ekstraklasie – powiedział Marcin Brosz, trener Górnika.

Już wiadomo, że sobotni mecz obejrzy komplet 22 708 kibiców, a wszystkie bilety znalazły swoich nabywców błyskawicznie. – Należy zapytać Panią Prezydent co dalej. Zapotrzebowanie jest ogromne, a kibice pokazują, że chcą piłkę na tym najwyższym poziomie. Jak zacząć ligę to od razu w meczu z mistrzem Polski. Chciałbym zaprosić kibiców, ale bilety już zostały sprzedane. Będziemy dobrze przygotowani do tego spotkania. Liczymy na to, co było przez cały rok, czyli wsparcie i na to, co różniło nas od innych, na wsparcie w ciężkich momentach. Wspieraliście nas i swoim dopingiem pchaliście do przodu – stwierdził szkoleniowiec Górnika.

Piłkarzom Górnika nowe koszulki wręczali Bartosz Sarnowski i Stanisław Oślizło. Nowi piłkarze wybrali swoje numery na koszulkach. Mateusz Wieteska wybrał 4, Michał Koj zagra z 14, Damiana Kądziora będziemy oglądać z 9 na plecach. 

Czego może spodziewać się w sobotę Legia? – Porażki! – powiedział głośno Tomasz Loska. Sporo owacji otrzymał także Michał Koj. W momencie, gdy nowy obrońca Górnika pojawił się na scenie kibice zaczęli głośno skandować: „Witamy w domu, hej Koju witamy w domu!”. – Zawsze dobrze się wraca do najlepszych kibiców w Polsce, to super uczucie! – skwitował 23-letni nabytek zabrzan.

Na sam koniec prezentacji głos zabrała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Niektórzy powiadali, że stadion w Zabrzu jest za duży. Dziś słyszymy, że zabrakło biletów. Zabieramy się do roboty, tak jak chłopcy zabierają się do pracy na boisku. Musimy popracować, aby mogło nas na stadionie zasiąść więcej – zapewniła zebranych kibiców.

Skład Górnika Zabrze sezon 2017/18:

Bramkarze: Tomasz Loska, Wojciech Pawłowski, Grzegorz Kasprzik.

Obrońcy: Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Bartłomiej Olszewski, Michał Koj, Dani Suarez, Dariusz Pawłowski, Meik Karwot.

Pomocnicy i napastnicy: Rafał Kurzawa, Konrad Nowak, Damian Kądzior, Erik Grendel, David Ledecky, Igor Angulo, Mariusz Przybylski, Marcin Urynowicz, Sandi Arcon, Szymon Matuszek, Rafał Wolsztyński, Łukasz Wolsztyński, Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments