Górnik Zabrze z największą ilością nagród podczas gali Lotto Ekstraklasy!!

Torcidos  -  21 maja 2018 22:07
0
14432

Za nami oficjalna gala Lotto Ekstraklasy sezonu 2017/18. Dla nas, jako kibiców Górnika, była ona bardzo szczególna. Dwóch naszych piłkarzy zostało wyróżnionych i nie tylko oni.  Mamy najlepszego trenera w lidze!!

Już pierwsza nagroda poniedziałkowej gali powędrowała do naszego piłkarza. Ale nie mogło być inaczej, skoro kategorią było odkrycie sezonu. Zwycięzca mógł być tylko jeden, czyli oczywiście Szymon Żurkowski! Statuetkę „Zupie” wręczał Włodzimierz Lubański, co było bardzo miłym i symbolicznym obrazkiem, bo przecież legendarny napastnik debiutował w Górniku mając 16 lat.

Drugą nagrodę z naszego Górnika odebrał Rafał Kurzawa, który został wybranym najlepszym pomocnikiem Lotto Ekstraklasy. Tutaj także nie było żadnych wątpliwości, bo ten sezon w wykonaniu „Kurziego” był fenomenalny. Liczby mówią same za siebie, a konkretnie 18 asyst! Rafał został został nominowany do miana najlepszego piłkarza, ale tutaj lepszy okazał się Carlitos.No i wisienką na torcie była nagroda dla Marcina Brosza, który został wybranym najlepszym trenerem sezonu 2017/18. Nikt nie zasłużył na to, jak właśnie on. Za kapitalną pracę, jaką wykonuje w Górniku, zasługuje na pomnik. Brawo Panie trenerze!!!

Wielkie brawa należą się także dla Tomasza Loski i Damiana Kądziora. Gienek został wybrany do trójki najlepszych bramkarzy, a Damian Kądzior obok Rafała Kurzawy był nominowany do pomocnika sezonu. Już sam fakt, że znaleźli się w trójce najlepszych w swoim fachu jest nieprawdopodobnym osiągnięciem. No i Igor Angulo, które zabrakło zaledwie jednej bramki, by wspólnie z Carlitosem podzielić się koroną króla strzelców.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Michał Pol (Twitter)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments