Górnik Zabrze wygrywa w sparingu z Reprezentacją AFE

kesera  -  5 lipca 2019 12:51
0
5319

Górnik Zabrze pokonał Reprezentację AFE 3:0 w kolejnym przedsezonowym sparingu. Bramki dla Zabrzan zdobyli: Michał Koj, Alasana Manneh oraz Łukasz Wolsztyński.

Reprezentacja AFE zrzesza piłkarzy hiszpańskiego pochodzenia, którzy obecnie nie mają ważnego kontraktu, a więc poza wartością treningową, sparing może także pomóc w znalezieniu wzmocnień na przyszły sezon. W pierwszej jedenastce Trójkolorowych na boisko wybiegli ciągle testowani Manneh oraz Bauza, których przyszłość zależy od tego, co zademonstrują trenerom między innymi podczas sparingów.

Pierwsza połowa spotkania to była prawdziwa dominacja Górnika. W ciągu czterdziestu pięciu minut Zabrzanie aż trzy razy pokonali bramkarza reprezentacji AFE. Worek z trafieniami otwarł Michał Koj. Następnie z dobrej strony pokazali się testowani zawodnicy. W 40. minucie do siatki trafił Alasana Manneh, a już chwilę potem podanie Argentyńczyka Juana Bauzy na bramkę zamienił Łukasz Wolsztyński. Na przerwę piłkarze Trójkolorowych schodzili z wysokim prowadzeniem 3:0.

Na drugą część sparingu w zespole AFE doszło do zmiany całej jedenastki. Natomiast, w drużynie z Górnego Śląska trener Marcin Brosz pierwszych roszad dokonał w 71. minucie, gdy na boisku pojawił się Bochniewicz oraz Eizenchart. Zastąpili oni Michała Koja, a także Michała Rostkowskiego. Jednakże, mimo zmian nie oglądaliśmy już więcej bramek i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Już za dwa dni czeka nas kolejny sparing. W Kielcach podejmiemy  AEK Ateny.

Górnik Zabrze – Reprezentacja AFE 3:0 (3:0)
1:0
– Koj, 21′
2:0
– Manneh, 40′
3:0
– Wolsztyński, 45′

Górnik: Kudła – Pawłowski, Paluszek, Koj (71′ Bochniewicz), Gryszkiewicz – Bauza, Ambrosiewicz, Kubica, Manneh, Rostkowski (71′ Eizenchart) – Wolsztyński.
Sekuła – Bochniewicz, Eizenchart, Ściślak, Baidoo, Krawczyk.
Trener: Marcin Brosz.

Reprezentacja AFE: Tejero – Iglesias, Pacheco, Raman, Lazano, Maria Diaz, Miquei, Garcia, Martin, Alberto Fernandez, Mendiqutxia. (I połowa)
Antonio Montano – Ramirez, Momprevil, Inigo, Ruiz, Ramirez, Merchan, Gabriel Montano, Alvarez, Egea, Palacios, Garcia. (II połowa)
Trener: Vivar Dorado.

Źródło: Roosevelta81.pl/ Górnik Zabrze/ AFE (Twitter)