Górnik Zabrze – Warta Poznań 1:2. Górnik utonął w Warcie

Kris  -  5 kwietnia 2021 14:37
0
4053

W spotkaniu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Wartą Poznań. Liczyliśmy, że Trójkolorowi pokażą coś więcej po przerwie reprezentacyjnej. Niestety, nie był to udany mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy w lany poniedziałek zostali utopieni w Warcie.

Trener, Marcin Brosz, w porównaniu do ostatniego spotkania dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Pauzującego za żółte kartki Masourasa zastąpił Erik Janża, natomiast Krawczyka, Alasana Manneh. Warto dodać, że zawodnicy Górnika wystąpili dzisiaj w okolicznościowych retro koszulkach.

Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem 0:1. Warta przeważała i miała więcej argumentów. Górnik niewiele miał do powiedzenia. Obraz gry przełożył się również na wynik. W 30. minucie Paluszek popełnił błąd i źle zachował się w walce z Kuzimskim. Ten zagrał do niepilnowanego Grzesika. Będąc na dwunastym metrze i mając przed sobą tylko Chudego napastnik beniaminka nie pomylił się i przymierzył tuż przy słupku. Trójkolorowi nie zdołali oddać celnego strzału, co też wiele mówi o pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Druga część meczu rozpoczęła się od zmian w zespole zabrzan. Na boisku pojawił się Krawczyk oraz Ściślak, a na ławce usiadł Paluszek, a także Rostkowski. Niestety, to beniaminek podwyższył prowadzenie. Z prawej strony futbolówka został dośrodkowana w zabrzańską szesnastkę. Próbował interweniować Kubica z Gryszkiewiczem, lecz w skutek przypadku zrobili to tak niefortunnie, że piłka poleciała wprost pod nogi Kupczaka. Ten huknął z pierwszej tuż przy słupku i podwyższył prowadzenie. Chwilę potem ponownie Warta zagroziła bramce Chudego. Na nasze szczęście Żurawski trafił tylko w słupek. Trójkolorowi odpowiedzieli w 69. minucie. Piękne trafienie zaliczył Jimenez. Janża odzyskał futbolówkę i podał do Hiszpana. Jesus huknął z dystansu i trafił pod poprzeczkę. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od defensora Warty, lecz wpadał do siatki. Jednakże, był to tylko przebłysk, ponieważ gra się nie zmieniła i nie oglądaliśmy już zmian na tablicy wyników.

Spotkanie kończy się wynikiem 1:2 i to poznaniacy dopisują do swojego dorobku trzy punkty. Tym samym „zieloni” zrównali się pod tym względem z Górnikiem, do tego mają jeszcze korzystniejszy bilans bezpośrednich pojedynków. Następne spotkanie odbędzie się za dokładny tydzień, czyli w poniedziałek 12 kwietnia. Naszym rywalem będzie Piast Gliwice. Początek spotkania o 18:00.

Górnik Zabrze – Warta Poznań 1:2 (0:1)

0:1 – Grzesik, 30′
0:2 – Kupczak, 50′
1:2 – Jimenez, 69′

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Paluszek (46′ Krawczyk), Wiśniewski, Janża, Kubica, Prochazka (67′ Pawłowski), Rostkowski (46′ Ściślak), Manneh (79′ Nowak), Jimenez, Boakye (79′ Sobczyk)
Rezerwowi: Neugebauer – Michalski, Koj, Wojtuszek, Pawłowski, Nowak, Ściślak, Krawczyk, Sobczyk
Trener: Marcin Brosz

Warta Poznań: Lis – Grzesik (75′ Rodriguez), Kiełb, Ivanov, Trałka, Kuzimski (90′ Jaroch), Kuzdra, Ławniczak, Kupczak, Baku, Żurawski (75′ Czyżycki)
Bielica – Czyżycki, Rodriguez, Rybicki, Janicki, Spychała, Jaroch, Sopoćko, Nawrocki