Górnik Zabrze otrzymał licencję na przyszły sezon!

Milo  -  11 maja 2015 16:33
0
1484

radosc1_Górnik_Belchatow_1415

Górnik Zabrze otrzymał licencję na występy w Ekstraklasie w sezonie 2015/16 oraz zyskał pozwolenie na występy w europejskich pucharach!

Komisja przyznała licencję na grę w rozgrywkach Ekstraklasy Górnikowi Zabrze oraz zgodę na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2015/2016. Klub został objęty nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. – Górnik dzięki pomocy miasta i wyemitowaniu obligacji, oddłużył się w całości z dnia na dzień. Skala problemów w Zabrzu w porównaniu do tego co było, jest zdecydowanie mniejsza –  powiedział Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji.

Komisja nałożyła następujący nadzór finansowy na Górnik Zabrze:

W zakresie realizacji ugód zawartych z pracownikami. Klub został jednocześnie zobowiązany do spłaty wszystkich ugód w uzgodnionych terminach bez prawa ich dalszego odraczania.

Komisja zdecydowała nałożyć na Górnika następujący nadzór infrastrukturalny:

W związku z faktem, że gospodarz stadionu zgłoszonego przez klub jako stadion zastępczy, to jest stadion w Bielsku-Białej, został objęty takim nadzorem. Ewentualne dopuszczenie klubu do gry na stadionie w Zabrzu, może być dokonane w każdym momencie po złożeniu odpowiedniego wniosku przez klub.

Źródło: PZPN.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments