Górnik Zabrze – Omonia Nikozja 3:4. Pierwsza sparingowa porażka

g.rajda  -  6 lipca 2021 19:57
7
2275

W rozegranym we wtorek meczu sparingowym piłkarze Górnika Zabrze ulegli Omonii Nikozja 3:4. Bramki dla zabrzan zdobywali, Robert Dadok, Alasana Manneh i Kacper Michalski.

Spotkanie od początku ułożyło się źle dla zabrzan, już w drugiej minucie rywale wyszli na prowadzenie. Górnicy po tym ciosie szybko doszli do siebie, zaatakowali i odważniej i jedna z akcji przyniosła im wyrównanie. Konkretnie Robert Dadok poradził sobie z cypryjskimi obrońcami i posłał piłkę po długim rogu bramki Omonii. Było to już drugie trafienie w letnich sparingach, zawodnika pozyskanego ze Stali Mielec. Niestety, po nieco ponad kwadransie “Trójkolorowi” ponownie przegrywali. Napastnik Nikozji, przy biernej postawie defensywy przymierzył w okienko. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron błyskawiczny nastąpiła błyskawiczna odpowiedź Górnika. Akcję w środku pola rozpoczął Alasana Manneh, pograł piłką z Michałem Rostkowskim, po czym uderzył pod poprzeczkę bramki rywali. Niestety, podopieczni Jana Urbana nie potrafili długo utrzymać remisu, tracąc między 53′ a 56′ minutą dwa kolejne gole. Zabrzanie bliscy byli złapania kontaktu po strzale Kacpra Michalskiego, ale piłka o centymetry minęła słupek. Prawy obrońca Górnik więcej szczęścia miał na siedem minut przed końcem. Wówczas to, Jesus Jimenez wyłożył piłkę Michalskiemu, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Więcej goli już nie oglądaliśmy, tym samym zabrzanie ponieśli pierwszą sparingową porażkę.

Górnik Zabrze – Omonia Nikozja 3:4 (1:2)

0:1 – Discerut, 2′
1:1 – Dadok, 8′
1:2 – Bautheac, 16′
2:2 – Manneh, 46′
2:3 – Bautheac, 53′
2:4 – Scepovic, 59′
3:4 – Michalski, 84′

Górnik: Sokół – Dadok (65′ Michalski), Wiśniewski (c), Gryszkiewicz, Janža – Rostkowski (65′ Krawczyk), Manneh, Bainović (65′ Hajda), Cholewiak – Nowak – Jimenez
Rezerwowi: Bielica – Michalski, Kędziora, Kiklaisz, Krawczyk, Hajda.