Górnik Zabrze nowy sezon rozpocznie z ujemnymi punktami

Milo  -  5 listopada 2014 20:03
0
764

IMG_8592

Na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2014 roku Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zajęła się analizą przedstawionych wyjaśnień przez Kluby objęte 6 października br. postępowaniami wyjaśniającymi w kontekście naruszenia przez kluby wymogu F-08 Podręcznika Licencyjnego (obowiązek aktualizacji prognoz finansowych).

W stosunku do Klubów Górnik Zabrze SSA oraz Wisła Kraków SA – Komisja postanowiła nałożyć na Kluby sankcję w postaci pozbawienia trzech punktów w rozgrywkach w sezonie 2015/2016 w związku ze złamaniem postanowień Uchwał Licencyjnych przyznających Klubom licencję na rozgrywki Ekstraklasy na sezon 2014/2015 w zakresie obowiązku terminowego uregulowania zobowiązań wynikających z zawartych przed procesem licencyjnym ugód, odraczających terminy spłaty niektórych zobowiązań objętych ochroną licencyjną. Jednocześnie Komisja w stosunku do tych dwóch klubów postanowiła zawiesić karę pozbawienia dwóch punktów z powyższych trzech, pod warunkiem dalszego terminowego realizowania ugód zawartych przed dniem wydania licencji oraz spłaty niezapłaconych, wymagalnych rat wynikających z tych ugód do dnia 31 grudnia 2014.

Wszystkim Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie na piśmie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.

Źródło: PZPN.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments