Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:1. Pozostaje nieodsyt!

Kris  -  30 stycznia 2021 22:12
0
3179

Górnik Zabrze zremisował z Lechem Poznań 1:1. Bramkę dla Trójkolorowych zdobył Alex Sobczyk.

Trener, Marcin Brosz, na potyczkę z Kolejorzem nie wystawił kilku piłkarzy, którzy na jesień pojawiali się od pierwszych minut. Mowa tutaj o: Wiśniewskim, Mannehu, Prochazce czy Evangelou. Na murawę od początkowego gwizdka wybiegli Paluszek, Kubica oraz Koj.

Pierwsza połowa rozpoczęła się fantastycznie dla Trójkolorowych. Gospodarze już w 7. minucie objęli prowadzenie. Bartosz Nowak zagrał na lewą stronę do Jimeneza. Hiszpan szybko i precyzyjnie dograł w głąb pola karnego, a Alex Sobczyk przyłożył nogę i skierował futbolówkę do bramki, nie dając szans van der Hartowi. Piękna sytuacja zakończona bramką, aż przypomniał się mecz w Warszawie z Legią. Kilka minut później było niebezpiecznie w naszym polu karnym. Masouras był zmuszony wybijać piłkę z linii bramkowej. Na szczęście wszystko skończyło się po myśli naszych defensorów. Około 25. minuty arbiter dzisiejszego spotkania podyktował rzut karny dla gości. Wojtuszek interweniował w polu karnym i zdaniem Tomasza Kwiatkowskiego faulował. Jednakże, po analizie VAR decyzja została zmieniona. W 31. minucie sytuacja się powtórzyła. Po raz kolejny w roli głównej Norbert Wojtuszek, lecz i tym razem wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Arbiter kolejny raz był zmuszony zmienić werdykt. Do przerwy Górnik wygrywał 1:0. Oglądaliśmy ciekawie i atrakcyjne widowisko.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w zespole gospodarzy. Aleksandra Paluszka zastąpił Przemysław Wiśniewski. Następnie na boisku pojawili się Krawczyk oraz Ściślak. Niestety, w 60. minucie Lech wyrównał rezultat. Rogne wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Jego strzał z głowy pokonał Chudego, który wyszedł kilka kroków do przodu chcąc interweniować. Po straconej bramce gra była dość wyrównana. Więcej bramek w sobotnim meczu nie oglądaliśmy. Górnik zremisował w Zabrzu z Lechem 1:1.

Po tym spotkaniu zabrzanie mają na swoim koncie 24 punkty i zajmują 4. lokatę. Jednakże, miejsce w tabeli może się zmienić, ponieważ zostało jeszcze kilka meczów w tej kolejce.

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę 7 lutego. Górnicy udadzą się do Bielska – Białej na potyczkę z Podbeskidziem. Początek meczu już o 15:00.

Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:1 (1:0)

1:0 – Sobczyk, 7′
1:1 – Rogne, 60′

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Koj, Paluszek (46′ Wiśniewski), Janża, Kubica (71′ Manneh), Masouras, Nowak (84′ Prochazka), Wojtuszek (58′ Ściślak), Sobczyk (58′ Krawczyk), Jimenez
Rezerwowi: Kudła – Wiśniewski, Evangelou, Prochazka, Rostkowski, Manneh, Pawłowski, Ściślak, Krawczyk
Trener: Marcin Brosz

Lech Poznań: Van Der Hart – Puchacz, Salamon, Rogne, Czerwiński, Tiba, Karlstrom, Kamiński, Marchwiński (84′ Ramirez), Skóraś (71′ Awwad), Szymczak (71′ Kravets)
Bednarek – Kravets, Ramirez, Dejewski, Pacławski, Borowski, Awwad, Kozubal, Palacz