Górnik Zabrze – AS Trenčín 0:1. Komplikujemy sobie sytuację

Torcidos  -  26 lipca 2018 21:51
0
5062

W ramach II rundy eliminacji Ligi Europejskiej Górnik Zabrze przegrał z AS Trenčín 0:1. Rewanż za tydzień w Myjavie.

Marcin Brosz zdecydował się na dwie zmiany w porównaniu z dwumeczem przeciwko Zarii. Na skrzydłach zamiast Maćka Ambrosiewicza i Adama Ryczkowskiego oglądaliśmy od pierwszej minuty Daniela Liszkę oraz Daniela Smugę.

Pierwsza połowa była dobrym, żywym widowiskiem. Z jednej strony Górnik, który tradycyjnie szukał bezpośredniej gry, a z drugiej Słowacy, którzy swobodnie czuli się w ataku pozycyjnym. Więcej z gry mieli zabrzanie, szczególnie po dalekich zagraniach za linię obrony, co sprawiało rywalom bardzo dużo kłopotów. Zawsze jednak brakowało zimnej głowy w finalnej fazie, kiedy wystarczyło tylko zagrać dokładną piłkę do kolegi, lub po prostu lepiej ją przyjąć po zagraniu. Goście pierwszy raz groźnie zaatakowali naszą bramkę, gdy Zubairu znalazł się sam na sam z bramkarze i od straty gola uratował nas Tomasz Loska. Niestety Trencin jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie, gdy po składnej akcji z lewej strony pola karnego akcję zakończył pewnym strzałem Azango.

Już na początku drugiej połowy Górnik miał obowiązek wyrównać. Daniel Liszka zagrał bardzo dobrą piłkę do Jimeneza, który mimo, że miał przed sobą tylko bramkarza przytomnie zagrał do Smugi, który zamiast skierować piłkę do pustej bramki, przeniósł ją nad poprzeczką. Górnik dalej przeważał i nie zmieniał swojego pomysłu na ten mecz. Kolejne prostopadłe piłki sprawiały rywalom wiele problemów i nie tylko im. Przynajmniej w dwóch sytuacjach sędzia liniowy nieprawidłowo sygnalizował spalonego, odbierając Górnikowi tym samym stuprocentowe sytuacje. Im dłużej trwał mecz, tylko Górnik tracił werwę i nie stwarzał zagrożenia pod bramką rywala. Niestety wynik z pierwszej połowy do ostatniego gwizdka już się nie zmienił i Trencin przed rewanżem uzyskał jednobramkową zaliczę. To oznacza, że za tydzień Górnik musi wygrać, aby awansować do III rundy.

Górnik Zabrze – AS Trenčín 0:1 (0:1)
0:1 – Azango, 39′

Górnik Zabrze: Loska – Wolniewicz, Wiśniewski, Suarez, Gryszkiewicz, Liszka (78′ Biedrzycki), Matuszek, Żurkowski, Smuga (61′ Urynowicz), Angulo, Jimenez
Trener: Marcin Brosz

AS Trenčín: Śemrinec – Yem, Śulek, Lawrence, Julien, Zubairu, El Mahdioui, Ćetaković, Azango, Mance, Sleegers (73′ Bukari)
Trener: Ricardo Moniz

Żółte kartki: Wolniewicz, Smuga, Angulo – Yema, Śemrinec
Widzów: 12 859