Górnik w meczu przyjaźni wysoko pokonał Wisłokę

Milo  -  5 września 2015 19:19
0
1364

gergel_termalica_gornik_1516
Górnik Zabrze w meczu towarzyskim pokonał IV-ligową Wisłokę Dębica 6:1. Na listę strzelców wpisali się Kosznik, Wolsztyński, Papis, Urynowicz i dwukrotnie Gergel, a dla gości strzelił Bieszczad.

Zabrzanie przerwę na reprezentacje postanowili wykorzystać grając sparing z Wisłoką, a przy okazji meczu zebrać trochę pieniędzy pomoc dla klubu z Dębicy.

Trener Ojrzyński zdecydował się od początku postawić na skład podobny do tego, który dostaje szansę w ekstraklasie. Szansę dostał Janota i Korzym, a także powracający po urazie Jeż. Najlepiej w sobotnie popołudnie spisywał się Gergel, który po 20. minutach gry miał na swoim koncie już dwa trafienia. Jedno trafienie jeszcze przed przerwą dorzucił Kosznik.

W drugiej połowie na placu gry pojawili się kolejni nowi zawodnicy Janukiewicz, Widanow i Kwiek. Na listę strzelców wpisywali się jednak Ci mniej doświadczeni zawodnicy, którzy dali jasny sygnał trenerowi. 20-letni Wolsztyński,  22-letni Papis i 19-letni Urynowicz, który wrócił po dwóch tygodniach odpoczynku.

Warto dodać, że w 57′ na placu gry pojawił się kibic Górnika zmienił Janotę, a wszystko dzięki akcji crowdfundingowej. Teraz na zabrzan czeka już powrót do ligi i pojedynek z Ruchem Chorzów.

Górnik Zabrze – Wisłoka Dębica 6:1 (3:0)
1:0 – Gergel 11′
2:0 – Gergel 20′ (k.)
3:0 – Kosznik 24′
4:0 – R. Wolsztyński 37′
4:1 – D.Bieszczad 39′
5:1 – Papis 45′
6:1 – Urynowicz 53′

Górnik: Kasprzik (36′ Janukiewicz) – Sadzawicki (36′ Widanow), Danch, Szeweluchin, Kosznik (36′ Słodowy) – Janota (57′ Tokarz), Sobolewski (36′ Przybylski), Jeż (36′ Kwiek), Madej (36′ R. Wolsztyński) – Gergel (36′ Urynowicz) – Korzym (36′ Papis).

Wisłoka: Balasa (36′ Kieraś) – Kardyś (45′ Maik), Yablonskiy (45′ Pudło), Konik, Pęcak – Bielatowicz, D. Bieszczad, Karpa (45′ Śliwa), Podlasek – K. Bieszczad (45′ Guzik) – Gryboś (48′ Kot).