Górnik wygrał sparing z Okocimskim Brzesko. „Wejście smoka” Jeża

Milo  -  11 stycznia 2014 13:14
0
917

gornik_okocimski

Górnik Zabrze pokonał w pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem I – ligowy Okocimski Brzesko 4:1. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Przemysław Oziębała, oraz po jednym trafieniu zdobyli Maciej Mańka i Robert Jeż.

Spotkanie zostało podzielone na cztery 25-minutowe tercje, a trener Ryszard Wieczorek miał okazję przyjrzeć się dużej ilości graczy. W pierwszej tercji spotkania kapitanem „Trójkolorowych” został Ołeksandr Szeweluchin. Już w 10 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się testowany Dawid Jarka, który uderzył futbolówkę głową jednak lepszy okazał się bramkarz rywali. Po chwili znów świetnie pokazał się Jarka jednak drugi raz zmarnował dogodną sytuację. W 17 minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Oziębała, który w tym spotkaniu wystawiony był na pozycji prawego pomocnika. Na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać w 19 minucie spotkania bramkarza rywali pokonał Maciej Mańka. Na początku drugiej kwarty gola zdobył Przemysław Oziębała podwyższając prowadzenie. Dziesięć minut później w trzeciej już dogodnej sytuacji znalazł się Dawid Jarka jednak i tym razem nie zamienił jej na bramkę. Na 5 minut przed końcem drugiej tercji zakotłowało się pod bramką Górnika, ale jeden z piłkarzy Okocimskiego trafił w słupek bramki strzeżonej przez Norberta Witkowskiego. W trzeciej tercji trener Ryszard Wieczorek wystawił niemal podstawową jedenastkę, która miała okazję kończyć ubiegłą rundę. Szanse pokazania dostał Robert Jeż, który wrócił do klubu po nieudanej przygodzie w Polonii Warszawa i Zagłębiu Lubin, a kapitanem drużyny został Radosław Sobolewski. W 56 minucie przypomniał o sobie właśnie Robert Jeż, który podwyższył wynik spotkania. W 58 minucie honorowe trafienie zdobyli rywale po strzale z rzutu karnego. Na ostatnią kwartę spotkania kapitanem Górnika Zabrze został Paweł Olkowski. Jednak losy spotkania nie uległy już zmianie. W sparingu z Okocimskim nie zagrał Prejuce Nakoulma i Rafał Kurzawa, którzy w tym czasie trenowali indywidualnie pod okiem klubowych fizjoterapeutów. Sztab szkoleniowy zdecydował, że potrzebują jeszcze kilku dni treningu. Z pewnością Ci zawodnicy powrócą już na środowe spotkanie z Puszczą Niepołomice.

Górnik Zabrze – Okocimski Brzesko 3:0 (2:0, 3:0, 4:1, 4:1)
1:0 – Oziębała, 17′
2:0 – Mańka, 19′
3:0 – Oziębała, 30′
4:0 – Robert Jeż, 56′
4:1 – Nawrot (k.), 58′

Górnik: Kasprzik (30′ Witkowski, 76′ Steinbors) – Mańka (51′ Olkowski), Klein (51′ Łukasiewicz, 76′ Augustyn), Szeweluchin (51′ Pandza), Kuban (51′ Małkowski) – Oziębała (51′ Madej), Drewniak (51′ Sobolewski, 76′ Pikul), Iwan (51′ Przybylski), Wodecki (51′ Łuczak, 76′ Cupriak) – Gwaze (51′ Jeż, 76′ Bulaji) – Jarka (51′ Zachara, 76′ Skrzypczak).

Grano: 4×25 minut.

źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments