Górnik wygrał sparing z MKS Trzebinia. Skrzypczak już strzela

kesera  -  22 czerwca 2013 13:58
0
1285

trzebinia_gornikGórnik Zabrze pokonał w pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem MKS Trzebinia 6:0. Swoje premierowe trafienie w „Trójkolorowych” barwach zanotował pozyskany Szymon Skrzypczak. Dwa gole strzelił natomiast Wojciech Łuczak.

Spotkanie zostało podzielone na trzy 45-minutowe tercje, a trener Adama Nawałka miał okazję przyjrzeć się dużej ilości graczy. W pierwszych dwóch tercjach zawodnicy Górnika zdobyli po trzy gole, natomiast w ostatniej nie zdołali już powiększyć konta bramkowego. Szkoleniowiec w sobotę nie mógł skorzystać z usług Mariusza Magiery i Przemysława Oziębały (obaj w trakcie rehabilitacji), Konrada Nowaka (pęknięta kość dużego palca u nogi), Mariusza Przybylskiego (przeziębienie), Seweryna Gancarczyka i Jakuba Kowalskiego (obu wyłączyły z gry sprawy osobiste). Dłuższy urlop z uwagi na grę w reprezentacji swojego kraju otrzymał Prejuce Nakoulma.

MKS Trzebinia – Górnik Zabrze 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
0:1 – Łuczak, 24′
0:2 – Łuczak, 31′
0:3 – Mączyński, 43′
0:4 – Kukla, 49′ (sam.)
0:5 – Skrzypczak, 55′
0:6  – Mańka 83′

MKS: Gielarowski – Sieczko, Ołownia, Kalinowski, Kukla – Juraszek, Szczepanik, Rolka, Giermek – Domurat, Kowalik.
Grali także: K. Pająk – Muras, Grzebinoga, Smoleń, J. Pająk, Wojdyła.

Górnik: (I tercja) Witkowski – Olkowski, Danch, Iwan, Wodecki – Madej, Michalik (38′ Płonka), Mączyński, Mosznikow – Łuczak – Zachara.
(II tercja) Skorupski – Mańka, Płonka, Szeweluchin, Uszalewski – Broź, Trąbka, Kurzawa, Małkowski – Papis (62′ Sobczak) – Skrzypczak.
(III tercja) Kuchta – Krotofil, Słodowy, Łukasiewicz, Pietrzak – Król, Broź (106′ Mańka; 120′ Uszalewski), Pikul, Barbus – Sobczak – Cupriak.

Sędzia: Łukasz Łabudek (Chrzanów).

źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl