Górnik wspiera Drużynę A

W.  -  22 marca 2019 08:09
0
3507

Drużyna A, to wyjątkowe trojaczki, które urodziły się przedwcześnie. Los nie był łaskawy dla rodzeństwa, które od pierwszych sekund życia dzielnie zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Choć dzieci mają niespełna pięć lat, w swym krótkim życiu przeszły znacznie więcej niż możemy sobie wyobrazić.

Ania jest niewidoma, Alicja widzi słabo oraz cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Ich brat, mały Aleksander również nie jest dzieckiem stroniącym od trosk, cierpi bowiem na obustronny niedosłuch. Każdy dzień dla dzieci oraz ich rodziców to nieustanna walka o zdrowie i życie. Walka, w której możemy pomóc.

Już w najbliższą sobotę w Knurowie odbędzie się turniej charytatywny, z którego zysk przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację trójki dzielnych bohaterów Drużyny A.
W realizację przedsięwzięcia włączył się Górnik Zabrze, którego zawodnicy przed meczem z Piastem Gliwice wybiegli na przedmeczową rozgrzewkę w koszulkach dedykowanych akcji. Dodatkowo honorowy patronat nad turniejem, w którym nie zabraknie trójkolorowych akcentów objęli Łukasz i Rafał Wolsztyńscy.

Turniej piłkarski przeznaczony dla dzieci z rocznika 2012 oraz dzieci młodszych odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca  w godzinach od 8:30 – 15:00 w hali Mosiu Knurów mieszczącej się przy ul. Górniczej 2. W rywalizacji o podium udział weźmie dwanaście drużyn: MKS Concordia Knurów, APN Knurów, Piast Gliwice, KS 94 Rachowice, Raki Gostyń, Naprzód Świbie, GSF Gliwice, LKS Goczałkowice Zdrój, AP Team Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska, Champion Orzesze oraz KF Akademia Pyskowice.

Poza emocjonującymi spotkaniami piłkarskimi podczas imprezy zaplanowano liczne atrakcje w postaci licytacji koszulek oraz piłek z autografami zarówno piłkarzy Górnika Zabrze, jak
i Łukasza Piszczka, Krzysztofa Piątka, Kamila Glika oraz wielu innych doskonale znanych sportowców.  Podczas turnieju przewidziany został także pokazowy mecz byłych i obecnych piłkarzy występujących na ekstraklasowych arenach.

Zachęcamy do udziału w turnieju i wsparcia Ani, Alicji i Aleksandra, będących nie tylko Drużyną A, lecz również częścią naszej trójkolorowej, zabrzańskiej rodziny.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments