Górnik – Wisła. Ostatnie „derby” zabrzańsko-krakowskie

Spark  -  8 listopada 2013 11:17
0
842

druzyna4_wisla_1213
Piątkowy mecz z Wisłą Kraków przy Roosevelta będzie ostatnim z „derbowym”. Tak bowiem były traktowane spotkania z „Białą Gwiazdą”, od kiedy „Trójkolorowych” przejął trener Adam Nawałka.

Choć obecnego już selekcjonera kadry na ławce nie będzie, to ekipa krakowska w naszym zespole nadal jest bardzo silna. Z Nawałką w roli szkoleniowca Górnik przeciwko Wiśle osiągał bardzo dobre rezultaty. Jak wypadnie Bogdan Zając, który również w piątek pożegna się z naszym klubem i kibicami?

Zając z pewnością nie chciałby być zapamiętany jako ten, który prowadził Górnika w dwóch meczach i żadnego z nich nie wygrał. Tym bardziej po spotkaniu w Poznaniu, które powinno dać nam trzy punkty, a wszyscy wiemy jak się skończyło. Pojedynek z „Białą Gwiazdą” urasta do miana najciekawszego meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej w ekstraklasie. Zmierzą się w końcu zespoły z pozycji nr 2 i 3, które mają na swoim koncie po 28 punktów.

Wisła przyjeżdża do Zabrza bez Pawła Brożka, ale z jego bratem Piotrem, który był przymierzany do gry w naszym zespole. Górnik natomiast wreszcie powinien zagrać drugi mecz z rzędu w takim samym zestawieniem linii defensywy, co powinno przełożyć się na wynik. Trzy punkty sprawią, że znów będziemy samodzielnym wiceliderem, a być może uda się zmniejszyć również stratę do liderującej Legii, choć raczej trudno przypuszczać by zespół z Warszawy nie poradził sobie w Łodzi na stadionie słabego Widzewa.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków, piątek, 8 listopada, godz 20.30, sędzia Tomasz Radkiewicz

Przypuszczalne składy:

Górnik: Steinbors – Olkowski, Wełnicki, Pandża, Kosznik – Nakoulma, Przybylski, Sobolewski, Mączyński, Madej – Zachara.
Trener Bogdan Zając.

Wisła: Miśkiewicz – Burliga, Głowacki, Jovanović, Piotr Brożek – Sarki, Chrapek, Garguła,Stjepanović, Guerrier – Boguski.
Trener Franciszek Smuda.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęa/Roosevelta81.;pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments