Górnik uczci jubileusz Liswarty

Kaszpir  -  7 września 2018 18:26
0
3854

 

Jak jubilat z jubilatem

W sobotę 8 września Górnik Zabrze rozegra mecz towarzyski w Lisowie z miejscową Liswartą. 14- krotny mistrz Polski uświetni tym samym jubileusz 50-lecia klubu z Lisowa. Górnik, jak doskonale wszyscy wiedzą, w tym roku obchodzi swoje 70-urodziny, zatem na boisku przy ul. Szkolnej 2, zagra jubilat z jubilatem.

Świętowanie trwa

LKS Liswarta Lisów został założony 15 listopada 1968 roku. Aktualnie drużyna występuje w lublinieckiej Klasie A. W rozgrywkach „Pomarańczowo-czarni”, bo takie są barwy klubu, zdobyli jak dotąd jeden punkt. I trudno im na razie rozpocząć pogoń za czołówką, ponieważ Liswarta świętuje swój jubileusz. Przed tygodniem odbył się uroczysty festyn, teraz czeka piłkarzy mecz z Górnikiem, tak więc nie ma kiedy grać i punktować w lidze;).

Ukłon w stronę kibiców

Lisów leży w północnej części województwa śląskiego, nieopodal Lublińca. W tej części naszego regionu Górnik ma bardzo wielu fanów. Torcida Lubliniec, kilka fan-klubów w okolicznych miejscowościach nie pozostawiają złudzeń, że są to w dużej mierze „Trójkolorowe” tereny. Przyjazd piłkarzy najbardziej utytułowanego klubu w Polsce, będzie zatem wspaniałym ukłonem zabrzańskiego klubu, wobec wszystkich swoich kibiców tam mieszkających.

„Młoda” Liswarta Górnika już odwiedziła

Przed dwoma laty młodzi piłkarze miejscowego klubu mieli okazję oglądać Górnika na stadionie w Zabrzu. Było to podczas meczu przeciwko Lechii Gdańsk w lutym 2016 roku. Pomimo panującego wówczas dużego mrozu, dzieciaki gorąco dopingowały „Trójkolorowych”.

Górnik w mocnym zestawieniu

Zabrzanie udadzą się na mecz do Lisowa z kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny. Będą m. in. Hiszpanie na czele z Igorem Angulo, czy kapitan zabrzańskiej jedenastki – Szymon Matuszek. Oczywiście zabraknie piłkarzy powołanych do młodzieżowych reprezentacji Polski. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments