Górnik – Trinec 0:0. Pierwszy sparing za nami. Bez bramek i bez emocji

Kaszpir  -  22 czerwca 2018 20:23
0
6243

Górnik Zabrze w swoim pierwszym przedsezonowym sparingu zremisował bezbramkowo z  FK Fotbal Trinec.

W składzie Górnika od początku oglądaliśmy dwóch nowych zawodników. Armin Pjetrović tworzył parę stoperów z Michałem Kojem, natomiast Jesus Jimenez był partnerem Igora Angulo w ataku. Ofensywę mieli napędzać Daniel Smuga z Konradem Nowakiem.

Pierwsza połowa nie mogła zachwycić zgromadzonych dość licznie kibiców na stadionie. Obu drużynom ciężko szło konstruowanie akcji, gra toczyła się głównie w środku pola. Trzeba przyznać, że – szczególnie na początku – dużą ochotę do gry wykazywał Nowak. Nieźle też prezentował się Pjetrović. Dyskretne – tak można ocenić premierowe 45 minut Jimeneza. Do przerwy zespoły kilka razy zdołały stworzyć sobie sytuacje pod bramką rywala, goli jednak nie oglądaliśmy.

Od początku drugiej połowy Marcin Brosz dokonał kilku zmian, przez co mogliśmy znów zobaczyć w akcji Rafała Wolsztyńskiego. Jak można było się spodziewać tak wiele roszad nie mogło wpłynąć na poprawę poziomu gry i nie wpłynęło. W takich spotkaniach – sztabowi szkoleniowemu – z pewnością jednak chodzi o inne aspekty. W dalszej części na murawę zostali desygnowani kolejni zawodnicy m.in. Szymon Żurkowski, który wniósł sporo ożywienia na boisko. Warto odnotować także, wraz z „Zupą” na murawie pojawił się testowany zawodnik – Bartosz Marchewka. Trudno ocenić, na co go stać po zaledwie dwudziestu minutach gry. Sam mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym rezultatem.

Górnik Zabrze – FK Fotbal Trinec  0:0

Górnik: Loska (30′ Pawłowski, 60′ Bielica) – Wolniewicz (46′ Michalski), Pjetrović (48′ Suarez), Koj, Gryszkiewicz (46′ Jaksik) – Nowak (46′ Kamiński), Matuszek (46′ Kubica) Ambrosiewicz (67′ Żurkowski), Smuga (67′ Marchewka) – Angulo (46′ R. Wolsztyński), Jimenez (46′ Urynowicz)
Rezerwowi: Bielica, Pawłowski – Michalski, Suarez, Jaksik, Kamiński, Kubica, Żurkowski, Urynowicz, R. Wolsztyński
Trener: Marcin Brosz

FK Trinec (skład wyjściowy): Palecek – Chocholaty, Ilko, Vanek, Sumbera, Janosćin, Prikryl, Liener, Bedecs, Hejny, Rejntam
Trener: Jiří Neček

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments