Górnik szuka obiektu zastępczego. Katowice lub… Bielsko-Biała!

kamres  -  1 marca 2015 22:17
0
929

GKS_Katowice

Kiedy w sobotnie przedpołudnie na bocznym boisku swego stadionu GKS grał z Nadwiślanem, główny obiekt wizytowali przedstawiciele… Górnika Zabrze. Zabrzanie poza Katowicami biorą pod uwagę wynajmowanie stadionu przy Rychlińskiego w Bielsku-Białej. – informuje „Sport„.

Towarzyszyli im wysłannicy spółki LivePark, produkującej na potrzeby telewizji sygnał z meczów ekstraklasy. To pokłosie przedłużającej się modernizacji stadionu w Zabrzu i całkiem realnego scenariusza, w myśl którego zabrzanie w nowym sezonie już nie dostaną zgody Komisji ds. Licencji Klubowych na grę „na placu budowy” i do momentu jej całkowitego ukończenia będą musieli występować na innym obiekcie. – Ten przy Bukowej spełnia wymogi licencyjne, choć na potrzeby ekstraklasy niezbędne byłoby wykonanie kilku „prac kosmetycznych” – mówił prezes GKS-u, Wojciech Cygan.

Mowa na przykład o nowym ogrodzeniu terenu stadionu (oczywiście te zastrzeżenia dotyczą też sytuacji, w której to GKS – po awansie – chciałby grać w ekstraklasie na swym obiekcie). – Tym niemniej, o ile wiem, stanowisko władz miasta dla ewentualnej gry Górnika tutaj jest pozytywne – dodawał.

Źródło: Sport
Foto: Torcida.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments