Górnik szuka napastnika

Kibic  -  7 grudnia 2022 21:39
11
12636

W rozgrywkach PKO Ekstraklasy trwa zimowa przerwa. Zespoły w różny sposób zaplanowały wykorzystać ten czas, by odpowiednio przygotować się do wznowienia ligi. Piłkarze Górnika, jeszcze przed przerwą świąteczno-noworoczną grają mecze kontrolne. W ostatnim z nich pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Manel Martinez. Hiszpański napastnik, który przez tydzień przebywał na testach, nie przekonał jednak do swojej osoby i opuścił już Zabrze. Górnik chce wzmocnić rywalizację w ataku. Po sparingu z I-ligowcem Bartosch Gaul, w rozmowie z katowickim Sportem, podkreślał, że właśnie w tej formacji jest sporo do poprawy. – Aktualnie brakuje nam zachowania w polu karnym, co zresztą pokazały ostatnie sparingi. Nie potrafimy jeszcze wykończyć akcji czy dośrodkowania. Będziemy nad tym pracować, ponieważ wówczas będziemy mogli decydować w jakim kierunku potoczy się dane spotkanie. Gdy strzelimy jedną, dwie albo trzy bramki, to będzie z nami trudniej wygrać. – mówił szkoleniowiec zabrzan. Górnik monitoruje rynek niemiecki i niewykluczone, że właśnie z tamtego kierunku zobaczymy kogoś wkrótce przy Roosevelta.

W sportowych mediach pojawił się też ostatnio temat Szymona Włodarczyka. Najskuteczniejszym piłkarzem „Trójkolorowych” mają się interesować kluby tureckie. W Zabrzu nie ma ciśnienia, jak choćby latem w przypadku Krzysztofa Kubicy, by wytransferować Włodarczyka, ale wszystko oczywiście zależy od atrakcyjności ofert. Przypomnijmy, że 19-letni zawodnik związał się z Górnikiem trzyletnią umową, ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Klub powinien jeszcze co najmniej dwa lata grać z Włodarczykiem a nie sezon i sprzedaż..tak nigdy nie stworzymy zgranego Teamu!!!

Zgadza się!

Widać że chłopak ukierunkowany jest na wyjazd na zachód, więc jak pojawi się dobra oferta powinni go sprzedać ale za konkretną cenę a nie za grosze.

Żeby znowu nie był tak,że mecz z Cracowia zaczniemy starym śladzie,bez napastnika..

To pikus ,bo mozemy znowu bez bramkarza .

Jakie śladzie? W piłkę grają piłkarze a nie śledzie

Jedyny stary ślad to ty Gałązka, babo…

A Gałązka znów swoje felietony „pisze”

Anguloo gol anguloo gol!!! Jakby sie go wtedy nie pozbyli to to dzisiej by walil.bramki i nie musieli by nikogo szukac

My potrzebujemy bramkarza…

napastnik ok ale moim zdaniem GÓRNIK potrzebuje bramkarza i to na już stracilismy sporo punktów przez proste bledy bramkarzy