Górnik straci licencję?

Spark  -  17 stycznia 2014 08:09
0
837

druzyna_legia_1314
Ciemne chmury gromadzą się nad wiceliderem ekstraklasy. Z powodu kłopotów finansowych 14-krotny mistrz Polski musi drżeć o licencję na nowy sezon – informuje „Fakt„.

Nie jest tajemnicą, że pieniędzy w klubie z Zabrza nie ma. Swego czasu przeinwestowano, a zaległe długi trzeba spłacać. Na bieżące wypłaty nie mogą liczyć piłkarze oraz trenerzy. W tej sytuacji Komisja Odwoławcza ds. Licencji w grudniu nałożyła na Górnika drastyczne sankcje. Klub może podpisywać kontrakty tylko do sumy 5 tys. zł brutto. Mimo odwołania zabrzan postanowienie Komisji zostało podtrzymane

W tej sytuacji jedynym ratunkiem jest nagła wyprzedaż czołowych piłkarzy. Już za 2 mln zł udało się wytransferować do chińskiego Guizhou Renhe Krzysztofa Mączyńskiego (27 l.). W kolejce do odejścia czekają też inni. Prejuce Nakoulma (27 l.) może trafić do Sparty Praga, francuskiego OGC Nice czy Palermo. Są też zapytania dotyczące najlepszego strzelca zespołu Mateusza Zachary (24 l.). Może uda się też wcześniej za niewielką sumę do 1.FC Koeln oddać Pawła Olkowskiego (24 l.), który już uzgodnił warunki swojego kontraktu z niemieckim klubem, gdzie ma grać od lata.

Źródło: Fakt
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments