Górnik – Śląsk 2:1. „Trójkolorowi” zagrali do końca i uciekli spod topora!

Milo  -  29 kwietnia 2016 19:55
0
1249

Steblecki_Gornik_Lechia_1516

Górnik Zabrze wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:1. Na listę strzelców wpisał się Cerimagić, a dla gości Biliński. W ostatniej akcji meczu zwycięstwo zapewnił Steblecki.

Trener Żurek w wyjściowym składzie nie zdecydował się na żadne zmiany w porównaniu do ostatniego meczu i ciężko mu się dziwić, bo zespół w poprzednich spotkaniach prezentował się solidnie. Przed Górnikiem nadarzyła się okazja, aby przynajmniej na chwilę opuścić strefę spadkową. Do tego potrzeba było zwycięstwa.

Początek był dość niemrawy w wykonaniu obu drużyn, ale wraz z ubiegającym czasem do coraz większego głosu dochodzili zabrzanie. Rosnąca przewaga „Trójkolorowych” została udokumentowana za sprawą Cerimagicia, który strzałem po ziemi pokonał Abramowicza. Warto wspomnieć, że był to pierwszy gol Bośniaka w Ekstraklasie. Strzelony gol wyraźnie rozpalił apetyty „Górników”, bo już kilka minut później prowadzenie mogłoby być okazalsze, ale tuż obok bramki uderzył Gergel. Pierwszy groźny strzał piłkarze Śląska oddali dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale skutecznie „futbolówkę” odbił Kasprzik. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zabrzan.

W drugiej połowie inicjatywę próbowali przejąć przyjezdni, którzy grali coraz odważniej. Górnik zmuszony był do często ofiarnej obrony i szukania swojej szansy po kontrataku. Tempo meczu było zdecydowanie słabsze niż w pierwszej części. Śląsk dłużej utrzymał się przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuację, ponieważ Górnik bronił się skutecznie. Niestety, tylko do pewnego momentu, bo w samej końcówce po fantastycznym trafieniu Bilińskiego przyjezdni wyrównali. Kiedy wydało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, własną akcję wykończył Steblecki, który zapewnił trzy punkty.

Tym samym Górnik w znakomitych okolicznościach wydostał się ze strefy spadkowej!

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)
1:0 – Cerimagić, 17′
1:1 – Biliński, 84′
2:1 – Steblecki, 90+3′

Górnik: Kasprzik – Matuszek, Danch, Kopacz, Oss, Kallaste – Przybylski, Kurzawa (89′ Skrzypczak), Cerimagić, Gergel (76′ Kwiek) – Kante (67′ Steblecki).
Rezerwowi: Janukiewicz, Szeweluchin, Kwiek, Janota, Skrzypczak, Steblecki.
Trener: Jan Żurek

Śląsk: Abramowicz – Dudu (64′ Dankowski), Celeban, Pawelec, Dwali – Hołota (77′ Biliński), Hateley – Grajciar (69’Gosztonyi), Morioka, Pich – Mervo