Górnik, Ruch, Piast i Podbeskidzie do Turcji polecą jednym samolotem

Milo  -  23 października 2014 17:07
0
958

Danch_Górnik_Wisła1415

Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Piast Gliwice oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała w dniach 24 stycznia – 5 lutego przebywać będą, jak praktycznie co roku, na obozie w słonecznej Turcji. Po raz pierwszy jednak razem polecą i wrócą Boeingiem, który pomieści na pokładzie około 180 pasażerów. – informuje „Sport”.

Każda z drużyn wyśle około 40 osób (wśród nich będą piłkarze, sztab szkoleniowo-medyczny oraz działacze). Drużyny przebywać będą w południowo-zachodniej Turcji nad Morzem Śródziemnym w innych miejscowościach, ale nie oddalonych zbytnio od Antalyi. Kluby zdecydowały się na wspólny lot ze względów logistycznych i marketingowych. Wylot, podobnie jak powrót, będą miały miejsce w Katowicach-Pyrzowicach.

Do Turcji lecimy jednym samolotem, co powoduje nie tylko mniejsze koszty finansowe, ale również daje nam większy komfort wyjazdu na zgrupowanie. Wcześniej wszystko bowiem zostało zaplanowane i uzgodnione, co jest bardzo ważne ze względów logistycznych. A koszty są na pewno mniejsze – przyznał Krzysztof Maj, Wiceprezes Górnika Zabrze.

Możemy rywalizować ze sobą na boisku, walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli, ale współpracować poza nim. Tym bardziej, że  ¼ drużyn występujących w Ekstraklasie to zespoły z naszego regionu. Pomyśleliśmy, że trzeba mądrze wykorzystać  ten fakt, aby  promować śląską piłkę. Wspólny wylot  do Turcji to pierwszy etap tego projektu. Planując jego realizację braliśmy pod uwagę głównie aspekt ekonomiczny. Wylot wszystkich śląskich drużyn na pokładzie jednego samolotu to dla klubów, które starają się rozsądnie gospodarować swoimi środkami spora oszczędność – podkreśla prezes Ruchu Chorzów Dariusz Smagorowicz.

Cieszymy się z tej inicjatywy. Tym bardziej, że po raz pierwszy zaproszono nas do jednego stołu. Wcześniej nie uczestniczyliśmy we wspólnym planowaniu ze śląskimi zespołami. Oczywiście korzyści są podwójne zarówno finansowe, jak i sportowe. Współpraca pozwoli rozwijać się w wielu kierunkach – stwierdził Wojciech Borecki, Prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Pomysł zrodził się podczas jednego ze spotkań prezesów. Pojawił się temat wspólnego wyjazdu pierwszych zespołów. Cały czas myślimy o współpracy na różnych poziomach i jest to pierwszy widoczny efekt. Taki wyjazd służy integracji całego środowiska, a w przyszłości może to sprzyjać zdobywaniu nowych sponsorów – zakończył Adam Sarkowicz, Prezes Piasta Gliwice.

Więcej szczegółów dotyczących wspólnego lotu i pobytu nad turecką Riwierą zostanie przedstawionych na konferencji prasowej, która odbędzie się w drugiej połowie grudnia po zakończeniu rozgrywek ligowych.

Źródło: Sport/ruchchorzow.com.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments