Górnik – Ruch 2:0. Derby dla Górnika! Afrykańskie pszczoły z Zabrza użądliły chorzowian!

Spark  -  4 maja 2014 19:57
0
1427

IMG_5715
Górnik Zabrze po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał Ruch Chorzów 2:0. Długo oczekiwane wiosenne zwycięstwo nastąpiło w Wielkich Derbach Śląska. Na początku meczu trafili Nakoulma oraz Gwaze. Ruch mógł zdobyć bramkę za sprawą Starzyńskiego, ale jego strzał z rzutu karnego kapitalnie obronił Steinbors!

Mecz idealnie rozpoczął się dla „Górników” już w 6. minucie spotkania wynik otworzył Prejuce Nakoulma. Burkińczyk idealnie znalazł się w znakomitej sytuacji i płaskim strzałem trafił do siatki. Asystę przy tym trafieniu zanotował Paweł Olkowski, a była to akcja dwójki zawodników, których już w Zabrzu jesienią nie zobaczymy. Na podwyższenie wyniku nie musieliśmy długo czekać po 6. minutach gry wynik podwyższył Dzikamai Gwaze, kapitalnym strzałem zza pola karnego. Po przerwie Górnik cofnął się czekając na okazje z kontrataków. Ruch stworzył sobie dogodne sytuacje i na 30 minut przed końcem spotkania Filip Starzyński popisał się „centostrzałem”, a piłka wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy. W 76 minucie piłka trafiła w polu karnym w rękę Kosznika, a sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Choć Starzyński precyzyjnie uderzył przy słupku, lepszy okazał się Steinbors. Kilka minut później znów kunsztem bramkarskim popisał się Łotysz, który pomimo rykoszetu obronił strzał jednego z chorzowian leżąc już na ziemi.