Górnik – Rozwój 4:0. Świetny mecz rezerwowych!

Torcidos  -  8 lipca 2017 19:16
0
7867

W jednym z dwóch sobotnich sparingów Górnik pokonał Rozwój Katowice 4:0. Bramki dla „Trójkolorowych” zdobyli: Damian Kądzior, David Ledecky, Marcin Urynowicz oraz Konrad Nowak.

Spotkanie z Rozwojem warto było uważnie śledzić ze względu choćby na nowych piłkarzy Górnika. W podstawowym składzie na to spotkanie wyszedł Mateusz Wieteska, który zagrał na środku obrony obok Oleksandra Szeweluchina, a na skrzydle pierwszy raz w barwach naszego klubu oglądaliśmy Damiana Kądziora. Jedenastkę uzupełnili gracze rezerwowi i m.in. w ataku oglądaliśmy duet Urynowicz-Ledecky.

Pierwsza połowa była bardzo żywa. Obydwu drużynom nie przeszkadzała piłka w rozegraniu i byliśmy świadkami kilku składnych akcji. W Górniku najlepiej funkcjonowały skrzydła. Bardzo aktywny na lewej stronie był Konrad Nowak, który popisał się kilkoma indywidualnymi akcjami. Z drugiej strony równie dobrze prezentował się nowy nabytek Górnika, Damian Kądzior. I to właśnie dzięki tej dwójce padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Z lewej flanki Konrad dokładnie zagrał przed pole karne do Damiana, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Rozwoju. Po bramce obraz meczu się nie zmienił i spotkanie w dalszym ciągu było wyrównane. Górnik mógł zdobyć drugiego gola po dobrym strzale  Kądziora z rzutu wolnego, z którym poradził sobie jednak golkiper. Podwyższenie rezultatu przyszło tuż przed przerwą. Górnik wyszedł ze składną akcją i po dobrym podaniu Wojtka Hajdy na lewe skrzydło, świetną piłkę w pole karne zagrał Damian Kądzior, a tam to dośrodkowanie na gola zamienił David Ledecky.

W pierwszych minutach drugiej połowy przewagę miał zespół Rozwoju, ale z czasem przeważać zaczął Górnik. W 64’ faulowany w polu karnym Rozwoju był Wolsztyński i sędzia bez zawahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Erik Grendel, który nie trafił jednak w bramkę i wynik z przerwy dalej się utrzymywał. Kolejne bramki padły dopiero w dziesięciu ostatnich minutach. Najpierw w 82’ Rafał Wolsztyński dobrze dograł w pole karne do Urynowicza, który zdobył gola na 3:0, a wynik ustalił  trzy minuty później Konrad Nowak, który pewnym strzałem z boku pola karnego pokonał bramkarza.

Górnik Zabrze – Rozwój Katowice 4:0 (2:0)
1:0 – Kądzior 23’
2:0 – Ledecky 43’
3:0 – Urynowicz 82’
4:0 – Nowak 85’

Górnik: W.Pawłowski (45′ Kasprzik) – D.Pawłowski, Wieteska (45’ Karwot), Szeweluchin, Olszewski, Kądzior (48’ R.Wolsztyński), Grendel, Hajda (Kopia), Nowak – Ledecky (68′ Lasik), Urynowicz