Górnik rozstaje się z Danim Pacheco

Kaszpir  -  19 czerwca 2024 10:16
13
2157

W środę Górnik Zabrze poinformował o odejściu Daniego Pacheco. Hiszpan ma kontrakt do 30 czerwca i nie zostanie on przedłużony. O takim prawdopodobny scenariuszu pisaliśmy w maju. „Nie wiadomo jak kadrowo będzie wyglądała drużyna, która w przyszłym sezonie będzie występować przy Roosevelta. Z podstawowych dziś graczy z końcem czerwca kończą się umowy Daniela Bielicy, Erika Janży, Borisa Sekulicia i Daniego Pacheco (…). Górnik nie zamierza czynić wielkich starań, by powyższą grupę zatrzymać. Oferty kontraktów otrzymali Bielica i Janża. Nie były one dla piłkarzy w pełni satysfakcjonujące, ale niewykluczone, że kolejnych nie dostaną. Pozostała trójka nie otrzymała propozycji przedłużenia współpracy”. 

Dziś wiadomo, że nową umowę z Górnikiem podpisał Erik Janża, natomiast Daniel Bielica postanowił kontynuować karierę w holenderskim klubie NAC Breda.

Wracając do Daniego Pacheco, przypomnijmy, że hiszpański zawodnik występował w Górniku od marca 2022 roku. Dani zanotował łącznie 67 spotkań, zdobywając w nich 4 gole.

Dani dziękujemy i życzymy powodzenia!

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Widzę 2 scenariusze – albo przemeblowanie kadry i być może jej wzmocnienie, albo co bardziej prawdopodobne, nowy zarząd zorientował się, że przy obecnym stanie finansów trzeba wprowadzić oszczędności

scenariusz nr 2 – jesteś na dobrym tropie. Oszczedności i plan restrukturyzacji kosztów jest niezbędny, spółka akcyjna nie ma prawa generować taki długów jak zeszłorovczne 7,5 mln. Dzięki Majka.Za najbliższy sezon tylko Ty jesteś odpowiedzialna. Niestety nikt Cie nie rozliczy.

No to jeszcze Boris Sekulić do kompletu…

Duży błąd. Wielka szkoda. Przecież on trzymał w porządku cały środek i wspomagał tyły.

Też tak uważam. Drużyna Górnika z reguły grała lepiej, gdy na boisku występował Pacheco. Wobec jego odejścia, mam nadzieję, że szybko zakontraktowany zostanie równie wartościowy pomocnik. Bo w środku pola trójką: Rasak, Nacimento i Hellebrand całej rundy raczej nie ogramy (wiadomo: kontuzje, pauzy za kartki, obniżki formy).

A jeszcze nie wiadomo, jak będzie grał Rasak, bo on ewidentnie błyszczał mając u boku Pacheco, jakim grajkiem jest ten Czech, no i co naprawdę może dać Nascimento.
Dużo niepewności i zagadek.
Na dodatek, jeśli chodzi o selekcję to Urban ma słabe wyczucie, jak pokazała historia. Warsztatowiec jest wspaniały, ale selekcjoner, co najwyżej mierny.
Kręcić się koło Majchrowicza ? Nie kumam. Dawać Szromnika i np. Jelenia i wystarczy.

Żal nic tu nie pomoże śpiewoł Szczepanik.Trzymoł cały środek,coś tam trzymoł,ale wiela meczy był stoiczkowem.Nie ma co szkamrać patrzymy do przodu a nie w stecz ,Daniemu dziekujemy ,budujmy kadra na przyszły sezon,a to pedzioł Milik że chce ja dopiąć na zgrupowanie.

Nie!!!! Kuwa nie!!!

No i proszę !. Boris dziękujemy !
A ch.. z taką polityką !!!

Ale za to mamy euGENIUSZA, czyli Krawczyka. Nietykalny.

czyli…. Po tym sezonie Wielkie Derby Śląska w 1 lidze z Niebieskimi Chacharami….
Niewiarygodne: odchodzi podstawowy, najsilniejszy trzon tego zespołu, a wzmocnień zero, no, ale mamy Krawczyka…

Będziemy jeszcze tęsknić za tym Pacheco 😡

Idzie nowe hahaha ale trzeba zwalić wszystko na stary ratusz ależ oczywiście to oni są winni nie my a Gónik idzie lotem koszacym do pierwszej ligi