Górnik rozpoczyna współpracę z Coerver Coaching Polska

Milo  -  16 czerwca 2014 13:56
0
1269

coerver_konferencja

Górnik Zabrze zawarł współpracę z Coerver Coaching Polska. Głównym celem nawiązanej współpracy jest wprowadzenie jednolitego systemu szkolenia w struktury Górnika Zabrze, mającego na celu wychowanie jak największej ilości zawodników wyszkolonych kompletnie, wyposażonych w umiejętności uprawniające do gry na poziomie ekstraklasy i klubów europejskich.

Zarzuca się nam, że ściągamy do Górnika zagraniczny „szrot”. Nasza polityka zakłada jednak, że chcemy stawiać przede wszystkim na naszą młodzież. W Górniku jest wiele talentów, ale one wciąż wymagają „obrobienia”. Firma Coerver Coaching w świecie sporo już osiągnęła. Jeśli się połączy jej markę z Górnikiem, to będzie to z zyskiem dla obu firm – mówił w trakcie konferencji Zbigniew Waśkiewicz, prezes zabrzańskiego klubu.

Prezes Waśkiewicz ma za sobą generalny przegląd kadr, zarówno seniorskich jak i młodzieżowych, a co za tym idzie – ma swoje przemyślenia w tej materii.
Obejrzeliśmy z trenerem Robertem Warzychą wszystkich juniorów trenujących w Zabrzu. Wśród nich nie ma jednak zawodnika gotowego do występu w ekstraklasie. Kibice chcieliby, aby ich wpuszczać od razu do składu, ale nie możemy sobie na to pozwolić. Kilku młodych piłkarzy ma jednak ogromny potencjał i zrobimy wszystko, aby go nie zmarnować – uważa sternik zabrzan.

Naszym głównym celem jest podniesienie jakości i efektywności pracy Górnika Zabrze – tłumaczy z kolei Mariusz Paszkowski, koordynator projektu Coerver Coaching Poland. – Klub z takim potencjałem i tradycjami stać na szkolenie na najwyższym poziomie. Odpowiedni system, intensyfikacja pracy, monitoring a także scouting to podstawy do osiągnięcia sukcesu jakim jest wyszkolenie zawodnika kompletnego – dodaje Mariusz Paszkowski.

Współpraca będzie przebiegała etapowo. Pierwszym krokiem będzie przeprowadzenie przez Coerver Coaching audytu dotychczasowego systemu pracy i trenerów Górnika. W następnej kolejności wszyscy trenerzy Akademii Piłkarskiej zabrzańskiego klubu przejdą kompleksowe szkolenie z zakresu metodologii Coerver Coaching. Szczególny nacisk położony zostanie na odpowiednią weryfikację i dobór trenerów, w myśl zasady stosowanej w strukturach Coervera, iż „żaden, nawet najlepszy system szkolenia nie zastąpi człowieka”.

W ramach przygotowanego programu współpracy, specjalnie powołany w tym celu zespół trenerów Coervera skupi się na monitoringu zawodników pod kątem techniki, motoryki, zdrowia i psychologii, wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze programy, urządzenia i systemy identyfikacji talentów. Wszyscy zawodnicy wezmą udział w Testach Smart Speed (przygotowanie motoryczne), Testach Inbody (badanie i analiza składu ciała), Badaniach Biofeedback (psychologia) oraz specjalistycznych testach Coerver Coaching.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments