Górnik rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

g.rajda  -  9 stycznia 2022 15:53
7
4702

Piłkarze Górnika od 20 grudnia (po meczu z Lechem) przebywali na urlopach. Do pracy powrócili po nieco ponad dwutygodniowej przerwie. Podopieczni Jana Urbana pojawili się w klubie w piątek 7 stycznia. Treningi były typowo wprowadzające, poprzedzone testami. 

Na pierwszych zajęciach nie oglądaliśmy żadnych nowych twarzy. Z zespołem trenowali powracający (wcześniej) z wypożyczeń, Aleksander Paluszek oraz Kacper Michalski. Wkrótce do drużyny może dołączyć kolejny zawodnik przebywający na wypożyczeniu, Damian Ściślak. Nie oznacza to jednak, ze wszyscy oni będą wiosną grać w Górniku. Klub chciałby tych zawodników ponownie wypożyczyć, by mieli więcej szans na grę. Jeśli chodzi o Michalskiego, to Wigry chętnie widziałyby go nadal u siebie i jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

W zajęciach nie uczestniczył nie będący w pełni sił Rafał Janicki, natomiast piątkowe treningi przedwcześnie, z powodu urazu opuścił Przemysław Wiśniewski. Stoper Górnika może już zimą opuścić Zabrze, znalazł się on na celowniku węgierskiego MOL Fehérvár. Wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostał Filip Binović, Górnik nie jest także zainteresowany innym zawodnikiem z Bałkanów, Filipem Toshevskim. 

Podopieczni Jana Urbana na własnych obiektach trenować będą do połowy stycznia, potem (15.01) udadzą się na tureckie zgrupowanie. W Belek zabrzanie formę będą szlifować podczas zajęć, rozegrają tam także trzy mecze kontrolne (18.01. – Lewski Sofia, 22.01. – Bałtika Kaliningrad, 26.01. – PFK Ołeksandrija).

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech wywalą sanogo tosheskiego mvondo choleeiaka sandomierskiego sobczyk

co za bzdury, popij mocnym fullem

Raczej ty nie wiesz co piszesz a sam popij czymś mocniejszym niż mocng full

Mvondo w Poznaniu pokazał duże umiejętności. Obawiam się , że Górnika nie stać na wykupienie Mvondo.
Cholewiak strzelił świetną bramkę w Częstochowie i może z powodzeniem wchodzić jako zmiennik.
Co do wymienionych pozostałych pełna zgoda.

Co on pokazał ten Mvondo wogole nic nie gra więc moim zdaniem powinni go odstrzelić. Powinni również stawiać na swoich a jak mogą kogos sprzedać to niech sprzedaja a nie słuchać pani prezydent bo klub to przedsiebiorstwo które musi zarabiać z ten górnik tylko dzieki pani prezyddnt traci kasę a nie zyskuje

Moim skromnym zdaniem Mvondo był w Poznaniu najlepszy na boisku.
Podanie do Poldiego gdy niestety Bednarek wyłapał strzał, to gdyby z tego zagrania padła bramka to byłaby to asysta sezonu.
Nie wiem ile wynosi wykup tego piłkarza z Hiszpanii , ale ja bym widział jego na stałe w pierwszym składzie zamiast Maniusia.

l

Oby trener Urban wyciągnął z tych zawodników maximum bo w tym klubie nie ma miejsca dla amatorów.A gołym okiem widać że jest tam kilku szrotow od Płatka co obciążają budżet klubowy.