Górnik przetestuje dwóch Czechów i chce wypożyczyć gracza Lecha Poznań

Spark  -  8 stycznia 2014 13:57
0
641

gornik_trening_2_1314
Dwóch Czechów rozpoczęło w środę kilkudniowe testy w zespole prowadzonym przez Ryszarda Wieczorka.

Martin Klein to 29-letni, były reprezentant czeskich młodzieżówek, a ostatnio gracz FK Teplice. W swojej karierze występował również w Sparcie Praga, węgierskim Ferencvarosu i tureckim Konyasporze. W 2009 roku zaliczył pierwszy i – jak do tej pory – jedyny występ w seniorskiej karze Czech przeciwko Malcie.

Trzy lata młodszy od niego Lukas Kuban w dotychczasowej karierze reprezentował barwy 1.FC Slovacko (za wyjątkiem sezonu 2007/08 i występów w 1.FC Brno). Podobnie jak Klein, ma na swoim koncie występy w reprezentacjach młodzieżowych Czech. Był podstawowym zawodnikiem drużyny, która w 2007 roku zdobyła wicemistrzostwo świata do lat 20 (w kanadyjskim turnieju nasz klub reprezentował Adam Danch, a Polska odpadła w 1/16 finału z Argentyną, późniejszym triumfatorem turnieju – przyp.). 26-letni obrońca jest prawonożny, ale z powodzeniem występuje zarówno na prawej, jak i na lewej stronie formacji obronnej.

Na Roosevelta spodziewany jest także Szymon Drewniak. Klub prowadzi rozmowy w sprawie wypożyczenia tego zawodnika z Lecha Poznań.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gornikzabrze.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments